Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy télen vékonyabb...

Normális, hogy télen vékonyabb a kutyám?

Figyelt kérdés

Nyáron mindig jó húsban van, ilyenkor meg rendesen érezni a bordáit. Kinti kutya, mivel nagy a bundája nem látszik soványnak, de tapintasra nekem nem tetszik :( tavaly is ilyen volt, nézettem is egy verkepet, ami szerencsére tökéletes volt, de most is aggaszt. Dupla annyi tápot kap, mint amennyi az útmutatón van, szokott húsokat is enni, talán több hús kéne ilyenkor télen, meg tészta.. De aggaszt a dolog. Állandóan éhes és zabál, viszont mindig is ilyen volt. Sose volt egyébként kövér se és nagyon hiperaktív is, bár télen kevesebbet sétálunk, nyáron meg sokat kirándulunk is, akkor azért többet mozog. De azért télen is mozog sokat.

A macskám viszont pont, hogy télen van jó húsban. De előtte mindig ott a kaja, annyit eszik amennyit akar, a kutyával ezt nem lehet megcsinalni. Ő nem hagyná abba az evést. Hányásig tömné magát aztán folytatná.

Mit gondoltok? Ez normális télen?

Tavaly 5 kilóval volt kevesebb télen, mint nyáron. Most mérleg hiányában lemérni még nem tudtam, de a bordáit rendesen érezni, a gerincét nem de a far résznél a csontot is elég jól lehet tapintani. Illetve a mellkasán is.


2020. jan. 29. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a bunda ellenére fázik?
2020. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, van neki szigetelt ól, tele szalmával és oda is csak akkor megy be ha nagy mínuszok vannak, de akkor se mindig. Ha beengedem a házba nem marad bent sokáig, ha vele foglalkozok úgy igen, de egyébként az ajtóban kínlódik es látom, hogy menni akar ki.

Viszont az is tény, hogy most fogyott megint, ahogy hidegebb lett amikor bejott a nagy hideg, ugye eddig enyhébb idők voltak és akkor még rendben volt.

2020. jan. 29. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Megvan a fereghajtas minden 3. honapban???(Drontal plus)

Ha ferges,akkor fogy igy. Akkor sovanyodik le.

2020. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is éppenhogy kövérebbnek kéne lennie télen. Növeld az ételadagját, főleg, ha látod, hogy még enne, vagy válts erősebb tápra.
2020. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem jó a táp minősége és ezért veszit a súlyából télen mert elmegy az energia "fűtésre".


A hús az nem rossz ötlet de vagy hús vagy táp. A kettő együtt nem tesz jót mert mindegyiknek más az emésztési ideje.

Tészta felesleges mert az csak átmegy rajta. Semmi tápértéke nincs.

2020. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez pont fordítva szokott lenni, minden állat télre szed fel egy kis plusz súlyt. Nekem van cicám is és kutyám is, mindegyik dagi télen, nyárra meg leadja. Ugyanannyit mozognak, de télen többet kívánnak enni, meg is adom nekik, ez szerintem természetes. Írtad, hogy te is többet adsz, szóval nem értem, elég fura, én megkérdezném az állatorvost. Lehet férges, de lehet valami anyagcsere zavar is, és nála nyáron jelenik meg a súlytöbblet, amit télen befal.
2020. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A macskám, ahogy írtam nekem is kövérebb télen, de ő minimum háromszor annyit eszik amennyit nyáron. Viszont a kutyának nem lehet annyit adni amennyit szeretne, mert neki sose elég, de ez mindig is így volt nála. Profine tápot eszik. Most úgy döntöttem, hogy adok neki enni reggel is és este is és úgy, hogy egy picit több legyen a napi adag, mint eddig. Egyébként a féreghajtás is aktuális volt már. Ma adtam is neki féreghajtót.

2020. jan. 29. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!