Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja lesz az amstaffomnak, ha...

Baja lesz az amstaffomnak, ha darlingot meg friskiest meg pedigree kutyatápokat eszik? Vagy csak mendemonda?

Figyelt kérdés
Kap hozzá konzervet meg kutyaszalámit vagy alutálkás pástétomot. Napi 1-1,2kg körüli a fogyasztása mindennel együtt, 4 hónapos, 4x eszik egy nap. Azt tudom, hogy "jó minőségű tápból kevesebbet enne", d azon kívül, hogy ezekből többet eszik és többet produkál, lehet valami baja?
2020. febr. 1. 14:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

Konzervre, kutyaszalámira, alutálkásra az égvilágon semmi szüksége nincsen. Ebben az árkategóriában ráadásul ezek is a "gabonás, vizezett szar" minőségűek, tessék szépen elolvasni az összetevőket és meglepődni.


Akkor már jobban jársz, ha ezt az összeget hozzáteszed a száraztáp kerethez és veszel neki valamit, ami nem merül ki a gabona + ízesített vágóhídi maradékban. Ehhez az árkategóriához a Markus Mühle NaturNah, Brit Premium és a Josera áll közel. Magasabb a hústartalmuk, pontosabban megnevezik, mit tartalmaz a táp, nem rakják tele kutyák számára nehezen emészthető növényi fehérjével stb., stb.

2020. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hu, oké, értem.

Szóval ez pont olyan, mint az embereknél. Ha szarul étkezel, megvan rá az esélyed, hogy problémád lesz belőle, de nem lesz feltétlen problémád belőle.

Csak azért kérdeztem, mert olyanokat mondtak nekem, hogy ez méreg. Ezek szerint nem szó szerint kell érteni, csak annyira, hogy nem egészséges.

Nyilván az ember is próbál egészségesen enni, de nem mindig sikerül. Kipróbálom majd ezt a Fit Active-ot, meg Brit Premimot, meg Joserát, meg Happy Dogot. Maximum keverem majd, vagy néha ezt, néha azt kap, ahogy mi, emberek is, időnként ahogy tehetjük egészségesebb ételeket veszünk.

Köszönöm mindenkinek a választ, zöld kezet nyomtam mindenkinek.

2020. febr. 1. 17:39
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
Váltogatni nem ajánlott a tápokat és keverni se szabad. Válasz egyet etesd azzal. Ha bevált, megeszi, szép a szőre ,nem fogy, nem hízik, aktív, akkor maradhat az a táp élete végéig.
2020. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%
Neked bajod lenne,ha CSAK meki kajat ennel? Igen!!! Elo fognak jonni a hianybegegsegek es orvosra a tobbszoroset fogod rakolteni,mintha igazi nyers hust vagy halat adnal nyers csonttal. Az enyem 2 evesen eszik nap 3-400 gramm halfilet ket reszbe osztva ugyanennyi csonttal es zoldseggel.
2020. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen tápok lassan ölnek úgy mond, nem is szó szerint. Csak csupán évek múlva fog ki jönni a kutyádon ez az.

Izületi problémák,hasnyál mirigy probléma,gyomor probléma,máj stb.. Amikre vagy majd még drágább speckó táp kell vagy gyógyszer.


Szerintem ezeket jobb megelőzni.


Nyilván vannak kutyák akik elélnek ilyeneken 15-20 évig is. De ez kb 100 ból 1-2 kutya maximum.


Kutyaszalámi,alultasakos és konzerv teljesen felesleges 80%a víz.


Ha már konzerv csak is magas hústartalmú és ne állandóan. Tönkre mennek a fogai.


Mellesleg 1-1,2 kg kaja szerintem bazi sok egy 4 hónapos kutyának. Hízásra is figyelj oda,mert az is oda basz az izületeknek,inkább legyen vékonyka mint duci.

2020. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem főleg ilyen fiatal korban jobb lenne ha minőségibb tápot kapna . Van magasabb hústartalmú is ebben az árkategóriában ,illetve ha netről rendelsz nagy kiszerelést úgy olcsóbb arányaiban .

Nyers etetés esetleg ?

2020. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Igen, valoban lehet, hogy nem lesz baja, de ha igen, mit csinalsz? Ha allergias reakciokat fog mutatni a csirkeszarmazekok es a töménytelen gabona miatt? Utana nevelheted huszezres hypoallergen tapon. Vagy kidobod? Nem veletlen, hogy a tapok megjelenese es elterjedese ota tomegbetegseg a kutyak koreben az allergia, a rak.
2020. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

A túlzott szénhidrátbeviteltől kaphat hasnyálmirigygyulladást, a sok alutasakos és gagyi száraztáptól pedig gyűlik a fogköve, ami belső gyulladásokat okozhat, akár a szívizomban is.

Vannak menhelyek, akik nyersen etetnek, sokkal minőségibb és árban is ugyan ott vagy. Egy túlárazott Pedigré árából megvan a nyersetetés. Igaz, több tudást és odafigyelést igényel, mint a táp, de hsszú távon sokkal sokkal egészségesebb.

2020. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 My János 1926 ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, de azért adjál neki más élelmet is. Vidéken vizes kenyéren tartják a kutyákat.
2021. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!