Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor tartók, Ti tapasztalt...

Dóri József kérdése:

Komondor tartók, Ti tapasztaltatok olyat, hogy a kutya bizonyos méret elérésekor fáradékonyabb, mint előtte? 8 hónapos szukáról van szó, aki amúgy egy energia bomba, de más kutyákkal való játék közben mostanság nagyon kimerül 10-20 perc után.

Figyelt kérdés

2020. febr. 7. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő a súlya?
2020. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 komis1 ***** válasza:

1. 20 percnyi intenzív rohangálás, birkózás után nyugodtan elfáradhat, nincs abban semmi probléma. Lehet, hogy 15 kilósan még nem fáradt el ugyanettől, 30 kilósan viszont már igen. 50 kilósan, felnőttként is el fog fáradni ennyitòl. Igaz, felnőttként már nem is vállal ilyen intenzìv, folyamatos 20 perces mozgást.

2. Nekem az első komondorom olyan 8-10 hónapos volt, mikor egy séta alkalmával egyszer csak lefeküdt, mondván, ő elfáradt. Eléggé megijedtem, ugyanis telefonom nem volt, kb 15 perc gyaloglásra voltunk otthontól, nem tudtam, mit tegyek. Semmilyen nógatásra nem volt hajlandó felállni. Meleg volt már, de késő délután, este felé, hőség semmiképp se volt, 30 fokos hőségben nem is szabad a komondorral sétálni. Végül kétségbeesésemben azt találtam ki, eljátszom, hogy otthagyom. Közöltem, hogy szia, megyek haza, majd elindultam lendületes léptekkel. Kb 10 méterre lehettem, mikor már mellettem volt. Onnantól gond nélkül mentünk haza. Soha többet ilyen nem fordult elò.

Ő volt életem kutyája, imádtuk egymást.

2020. febr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!