Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának kell mást is...

Kölyökkutyának kell mást is adni a száraztápon kívül?

Figyelt kérdés
Barátnőm azt mondta nem szeretem a kutyám,mert nem adok neki konzervet. Szegény kutya csak száraztápon van. Kellene neki adni konzervet,gyümölcsöt,sajtot? Prémium tápot vásárlok,de most elbizonytalanodtam.
2020. febr. 13. 13:27
 1/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Prémium táp mellé nem kell kiegészítés, a konzerv felesleges mert 80% víz a többi meg mindenféle vágóhídi "hús"maradék, ami jó minőségű konzerv pl RealNature annak az árán meg színhúst kapsz a kutyusnak. De zöldséget-gyümölcsöt pl uborkát, tv paprikát, répát, almát kaphat.

Sajtot is kaphat jutalomfalatként egy keveset pl kockasajt, trappista

2020. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

En csak just halat csontot adok nyersen keves fott zoldseggel. Mindig is nyershuson elt a kutyam a tenyesztonel is.


Te talan szojagranulatumon elsz meg szarazkenyeren meg kekszen??? Mer olyan draga premiumcucc? Akkor a kutyadnak mert adsz szemetet? A premiumtspos kutyak is izomtalanok,erotlenek a kutyainkhoz kepest.

2020. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A tápban amit veszek noncs szója.
2020. febr. 13. 15:24
 4/10 anonim ***** válasza:
49%-ra ne hallgass, mindenhová beírkálja ezt a választ, ez a fétise.
2020. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vizet!
2020. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Engem egyszer nagyon lecseszett az állatorvos, hogy az 1 éves kutyám még nem evett csontot... Azt mondta, hogy szüksége van rá a kutyának. Fejlődik tőle az állkapcsa. Persze nagy csont kell, nem csirkecomb... Amit nem tud egyben bekapni.
2020. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyáimnak mindig adtam főtt kajàt már kölyökkorukban is.

Általában külön szoktam nekik főzni, megy bele csirkehús, főtt zöldségek. De főtt rizst is adhatsz neki nyugodtan, attól még szép fényes is lesz a bundája. Ez lehet fehérrizs, barnarizs, de én burizst is szoktam nekik adni. Természetesen nem magába. Van hogy a főtt kaja mellé, de a legtöbbször a konzerv vagy táp mellé adom.

2020. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na én ezt kipróbáltam.


Kapott a kutya prémium tápot is, meg főtt kaját is.

Mint egy levest megfoztem sok zöldséggel, sok hússal, ami a végén megkocsonyásodott.

Azt a tálban négy felé vágtam, így négy napig volt kajaja.

Sokkal jobb volt a közérzetet ha a főtt kaját kapta.

Mellé persze vitamint is kapott.

2020. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, csontos hússal.

Nagy cupákkal.

2020. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A jó minőségű száraztáp, ami gabonamentes, glutén- és szója-, hozzáadott ízfokozó stb. menetes, jobb esetben baromfimentes is az teljesen jó.

Ha nagytestű 4-6 hónapos kortól mehet a zöldkagyló por ízületvédelemre, immunerősítésre és szőrre kicsit később lazacolaj, utóbbit 8 hetes kúrában érdemes adni, a zöldkagyló mehet másfél éves koráig folyamatosan.

Immunerősítésre még jó a fiskepulver ( [link] de egészséges kutyának nem feltétlenül szükséges, ez tényleg csak extra.

A konzerv teljesen fölösleges szemét, még a jobb minőségűek is, max arra jó, hogy válogatós legyen a kutya.

A gyümölcs, zöldség is szinte felesleges, túl rövid a kutyák emésztőrendszere, hogy elegendő vitamin beépüljön belőlük, inkább csak a rosttartalmuk miatt adják, de egy jó táphoz erre nincs szükség.

A sajt is felesleges, a kutyák laktózérzékenyek, szóval nagy mennyiségből még baj is lehet, ha nagyon imádja tanításhoz jó lehet jutifalatnak, de másra az sem kell.


Ha mégsem szeretnéd száraztáppal etetni egész életében, mert nem tartod elég érdekesnek/finomnak/egészségesnek számára vagy esetleg valami etetéssel összekapcsolható betegsége lesz (rossz tápanyagfelszívódás, ételallergia, gyakori bélgyulladás stb.) és van időd/kedved magad összeállítani a kutya ételét, akkor nézz utána a BARF etetésnek. Pénztárca függően ezt tényleg meg lehet csinálni még a szuperprémium tápoknál is egészségesebbre, hasznosabbra, ha az ember rászánja az időt és megfelelően tájékozódik. Általában a barfos kutyáknak jobb az emésztésük, erősebb és kidolgozottabb az izomzatuk, jobbak az ízületeik, energikusabbak, szebb a szőrük, kevésbé fogkövesednek, HA megfelelően állítja össze a gazdi az étrendet. És ez is tényleg nagy általánosítás, rengeteg gazdi beszámol ezekről a pozitív hatásokról, de előfordul azért itt is egy-egy eset, amikor nem bírta a kutya, vagy valami nagyon félrement, szóval nem azt mondom, hogy feltétlenül jobb a barf, mint a táp, inkább azt, hogy sokan vannak, akiknek jobban bevált. Viszont akkor tényleg a barfos szabályok szerint etesd, nincs olyan, hogy kap egy kis csontot a táp mellé vagy hogy hónapokig csirkefarhát meg csirkenyesedék a menü. Ezt se táppal, se főttel nem érdemes keverni, kiegészítőket kell hozzá adni, hogy teljes értékű legyen az étrendje, az arányokat be kell állítani, a húsokat variálni kell, évente vérképet kell csináltatni, hogy biztosan tutira minden rendben van-e, szóval 1000x macerásabb, mint elé rakni a tápot, neked kell eldöntened, hogy ezek a pozitív előnyök, amiket a többség tapasztal barf mellett neked megéri e a fáradtságot. Ha nem indokolt, akkor nem feltétlen kell kísérletezni vele, amíg szépen fejlődik, szép a szőre, egészséges a testfelépítése, addig egy jó minőségű táppal sem lőhetsz mellé.


Kicsit off:

Ez a "nem szereted a kutyád" jó alattomos mondat, főleg amivel kapcsolatban elhangzott, ugyanis egyáltalán nem igaz. Én rengetegszer megkaptam, hogy nem szeretem a kutyám, mert nem aludhat ágyban (van saját fekhelye bent a lakásban, nem a kert végébe kötöm ki...) mert nem ehet annyit, amennyit szeretne (ez kb. a 20kg-os tápos zacsi lenne csak vacsira), sőt sokan abba is belekötöttek, hogy túl vékony (a tenyésztő szerint tökéletes a súlya), mert jó kondiban van és nem gurul, mint a környék agyonetetett kutyái, akiknek addig terjed a gazdi szeretete, hogy etetik őket és hát ugye a kövér kutya a boldog kutya... Szóval én azt mondom neked, hogy ha rászánod az időd, energiád a kiskutyádra, alaposan tájékozódsz arról, hogy mire van szüksége (etetés, mozgatás, tanítás, gondozás stb.) és ezt biztosítod is neki, akkor szuper gazdi vagy, és ez a legfőbb jele annak, hogy szereted őt :) és ilyen kérdésekben csakis kizárólag szakember véleményét fogadd el!

2020. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!