Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudják felfogni az...

Miért nem tudják felfogni az emberek, hogy nem jó a kutyát mindenfélével összeetetni?

Figyelt kérdés
Miért akarnak minden olyan ételt ráerőszakolni, amit mi emberek eszünk? Miért nem értik meg, hogy rengeteg olyan étel van, ami nekünk jót tesz, nekik viszont méreg?
2020. febr. 19. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Például?
2020. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel most jó kis vitaáradatot fogsz elindítani. Igazából felesleges ezen agyalni, mert úgysem váltod meg a világot és nem tudod megtéríteni a 80 éves Marika nénit, aki szerint a paprikás krumpli remek étel a kutyának. Ugyanígy az ő gyerekeit és unokáit sem téríted meg, mert ebben nőttek fel.


Nálam alap, hogy minőségi kaját esznek az állataim (is), mert nekem fontos, hogy sokáig éljenek, jó legyen a foguk, csontozatuk stb. De nem idegesítem azon magam, hogy a szomszéd kutyája moslékot eszik, mert úgysem tudom megváltoztatni a gazda felfogását.

2020. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Nincs beépülve a köztudatba, nem tanítják és nincs kirívóan sok eset sem, amin el tudnának gondolkodni.


Tegyük hozzá azt is, hogy sokan nem felelősen tartják a kutyáikat, ők nem olvasnak szakirodalmat, nem beszélgetnek szakmabeliekkel ezekről a témákról. Az egyetlen dolog, amit ők hallanak, hogy x ismerős szerint ez nem jó, az nem jó. Mellette 10x hasonló beállítottságú ismerősétől meg azt látja, hogy az jó, szemben az egyetlen x ismerős tanácsával. Utána mondjuk ad a kutyájának egy kevés csokit, azt látja nem történik semmi, ezért hülyeségnek gondolja az egészet, persze nagy adagot nem mer adni, mert hátha van valami az ismerőse tanácsában. Az eredmény? Egy bizonytalan állapot, amiben benne ragad, legalábbis ameddig fel nem világosul vagy nem történik valami a saját állatával.

2020. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Remek példa:


Az egyik ismerősöm befogadott 2 kiskutyát, mert megsajnálta őket az egyik közösségi oldalon. Amikor elmesélte, hogy tejbe áztatott kenyeret adott nekik, a hajamat téptem. Dehát a szomszéd Pista bácsinak 100 éve vannak kutyái, ő ajánlotta, meg az egyik kollégája is mondta, hogy a 3 hós kiskutyáknak kell a tej.


Mondtam neki, hogy konzultáljon az állatorvosával és olvasson egy kicsit utána a dolgoknak. Azóta normális tápot vesz. De ehhez kell egy bizonyos IQ szint, hogy el tudd engedni a baromságot amit hallottál (vagy láttál gyerekként) és tájékozódj, olvass. Nem mindenki éri el ezt a szintet.

2020. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Én is tudom, hogy van, amit lehet és van, amit tilos a kutyáknak adni, de azért kérdeztem vissza, mert a kérdésben nincs részletezve. Nem lehet xilit tartalmú dolgokat adni a kutyának, mert az méreg nekik, de például főtt csirkehúst, főtt répát lehet. Nem kizárólag a tápos etetés jó, van még barf, és a barf alapján összeállított házi koszt. Van olyan kutya, ami egyik-másik étrenddel nem etethető, a tápokban lévő adalékanyagokra is lehet egy kutya allergiás, és olyan is van, amelyik bizonyos húsokra érzékenyebb.
2020. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én igazából azon akadok ki, amikor jó szándékkal adnak a kutyának valamit, és az Istenért nem akarják megérteni, hogy ne, mert megmérgezheti vele a kutyáját. Pl. csoki, meg mindenféle édességek.


Az egyik ismerősöm egy kerti partin sörrel itatta, hiába mondtuk neki, hogy nem kéne, hülyének nézett érte.


Pár éve a szomszédom kutyája elpusztult, mert azzal villogott a haverok előtt, hogy a kutyája mindent megeszik, akár még a hagymát is magában. Sorban adogatták neki a fej hagymákat, és jókat röhögtek. Aztán pár óra múlva arra eszméltek, hogy a kutya nehezen veszi a levegőt, másnap megtudtam, hogy már egyáltalán nem vesz levegőt...


A nagyszüleim is mindenféle szarral etették a kutyát, mert nem tudták, hogy nem úgy működik, mint egy disznó. Amikor a szemem láttára megkapta a kakaós süteménykrémet, akkor akadtam ki igazán. Kivágtam a táljával együtt a kukába, és még akkor elmentem a boltba, vettem egy kis zsák tápot, meg egy új tálat. A lelkükre kötöttem, hogy nem adhatnak neki mindenfélét, innentől csak azt, amit én hozok neki. Azt nem mondom, hogy 100%-osan megértették, mert a mindenféle csontokat, meg a darabka kenyeret még mindig odadobálják, neki, de én megtettem amit tudtam. Nyilván, egy idős embert már nem fogok tudni meggyőzni, hogy barfozzon fifikével, de a táppal még ők is kiegyeznek.

2020. febr. 19. 16:58
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyébként én is orvosi ajánlásra adom a kutyáknak a főtt marhát, rizzsel, répával, reszelt almával. Tápot is esznek olykor, de azt inkább csak akkor, ha nem volt időm főzőcskézni.

Volt egy betegsége a kutyámnak, amivel 2 hétig minden nap jártunk kezelésre, így volt alkalmam elbeszélgetni jobban is a dokival. Ő nagyon ki van akadva azon, hogy sokan az emberi ételek maradékával etetik a kutyájukat, amivel évek alatt teljesen tönkre tudják vágni a kutya egészségét, és évekkel megrövidítik az életét. Én pedig hiszek neki, tapasztalt orvos, és sok mindennel találkozott már.

2020. febr. 19. 17:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyanyámra én is szóltam már rá, amikor a steviás sütit adta a kutyának, csak pár percre mentem ki valamiért. Szerencsére a stevia csak hasmenést csinál, de azért amikor az eset utáni nap arra értem haza munka után, hogy a túlságosan is szobatiszta kutyám odacsinált a kőre, egyből telefonáltam, és megköszöntem szépen a sütivel etetést, és az eredményét.
2020. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Mert sokakban rögzült az, hogy jó a kutyának a maradék, vagy azt hiszik, hogy kedveskednek a kutyának, ha számukra finom falatot adnak nekik.

Nálunk sógornőm ilyen. Tavaly altattuk el a kutyánkat, aki sok dologra allergiás volt, és ha valani nem nekivalót kapott, akkor vagy sugárban jött belőle elől-hátul, vagy véresre rágta magát tőle. Sógornőm meg rendszeresen etette titokban lekváros kaláccsal, kínai csípős csirkével, keksszel, szaloncukorral, meg épp, amit evett.

Az állatorvost természetesen nem ő fizette, és nem ő takarított utána, hacsak nem a szobájában robbant ki a kutyából a cucc.

Kértük szépen, kértük csúnyán, veszekedtünk, vettünk olyan jutalomfalatot, ami nem bántotta a kutyát, de semmi nem hatott.

Nyáron a párom lánya örökbefogadott egy kutyát, ha nálunk van, hozza őt is. Neki is érzékeny a gyomra, erre mindenkinek külön felhívta a figyelmét, hogy csak azt a tápot kaphatja a kutya, amit ő hozott, ráadásul kérte, hogy ha bárki etetni akarja, akkor tartsa be azokat a szabályokat, amiket ők felállítottak.

Első este sógornőm megetette keksszel, mert hát olyan aranyosan nézett. Végighányta a lakást...

Az lett a megoldás, hogy nem hagyjuk a kutyát felügyelet nélkül sógornőmmel.

2020. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
# 9 Igen, pontosan ilyen esetekre gondolok, vagyis hát a sógornőd már nekem túlmegy minden határon, azt hiszem meg is bolondulnék tőle! De épp ez az, amit nem tudok felfogni. Hogy elmondod ezeknek az embereknek ezerszer, hogy ezzel nem kedveskednek, hanem ártanak, ha a kutya hány, hasmenése van, allergiás tünetei lesznek, az sem elég, csak csinálják tovább. Egyszerűen nem értem miért.
2020. febr. 19. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!