Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja lehet a 4 hónapos...

Mi a baja lehet a 4 hónapos Huskymnak?

Figyelt kérdés

Nos tudom, hogy egy makacs faj, hogy nehéz kezelni. Köszönöm ezzel tisztában vagyok, nem is azzal van a baj, hogy nem tudom kezelni. ( mielőtt jönnek az ilyen jellegű kommentek)

4 hónapos és 1hetes most. Eddig nem volt ilyen furcsa viselkedése.

Harapdált néha minket, de mikor rászoltunk abba hagyta. És helyette a játékait harapdálta. De mostanában sokkal vadabb és a sokadik alkalomkor érjük azt el, hogy ne harapjon.( igaz nem erősen)

És néha pedig csúnyán morog és fut össze vissza. ( Visszük sétálni, kutya suliba is jár, játszik kutyákkal, mi is játszunk vele.)

Néztem, nincs kullancsa, nem bolhás... fog váltása van, ilyenkor sokat rágnak és nyafkák is, de ennyire? Vagy ez más?

Kamaszodni 6-7 hónaposan kezdenek, mikor próbálják magukat falka vezérnek.

Valamint már mióta elhoztuk fel állítottunk neki szabályokat. Hogy mit lehet és mit nem. Ehhez tartjuk magunkat, így nem tudom mitől változott meg.... valaki tudna segíteni? És kérlek tanácsot szeretnék nem ocsmánykodást.


U.I: És nem mindig morog és fut, csak mikor rájön az 5-5 perc. Harapdálni viszont egyre gyakrabban.



2020. márc. 2. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Az állatok kategóriába ragd ki, és válaszokra lelsz.
2020. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fhuu basszus.. nem is állítottam be a kategóriát.( random tette be) köszi szépen!
2020. márc. 2. 00:34
 3/9 anonim ***** válasza:

"kutya suliba is jár"

És abban a kutyasuliban nem kaptál tanácsot erre a viselkedésre?

2020. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pár napja ilyen. Hetente egyszer -kétszer járunk oda.( egymás utáni levő napokon) és még nem volt suli, mióta Ilyen.
2020. márc. 2. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baja.

Ugye tudod, hogy a huskynak nem elég az udvaron futkorászás, meg a pórázon sétálás? A fajta futásra van tenyésztve. Órákig tud futni.

Most is úgy harap, mint 10 hetesen, csak már erősebben, mert nagyobb lett. Nem megfelelően tanítottad meg neki a növekedése során, hogy nem akarod, hogy emberrel így játsszon. Mert ez játék.


" A másik szitu, amikor spontán harap. Ott ő kezdeményez és én ezt nem akarom! Mikor harap spontán a kölyökkutya? Például olyankor, amikor azt szeretné, rá figyeljek, ne haladjak tovább és bokán harap! Vagy amikor el akarom venni a húst, csontot tőle, vagy tiltom a függöny, szőnyegrágást. Vagy az utcán a szemét felszedését, amihez használom a kezemet is!


Ezekben az esetekben egyáltalán nem tolerálom a harapási szándékot! Azonnal tudatom, hogy ezt NEM ! Ilyenkor komoly, érdekérvényesítés zajlik a részemről, ami szintén rangsorbeállítás! A kutya nyelvén elmagyarázom, mit várok! Fizikai erő is kell, e nélkül nem megy! Ám a gyorsaság, a céltudatosság elengedhetetlen. Büntetés ez, az ember fogalmai szerint. "

2020. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja, normális a viselkedése.

Játszik kutyamódra, mozgásigénye van.

2020. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam sokat játszunk vele és futunk egyaránt. Mikor pedig megharapot régen abba maradt a játék. Erről leszokott elég hamar, de most vissza jött neki ez a szokása. Pedig sose hagytuk neki, hogy ezt tegye.

De emellett nagyon szó fogadó kutya, kivéve mikor rájön az 5 perc.

2020. márc. 2. 14:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök, próbálkozik. Egy kiskölyök korban megtanult viselkedés még nem rögződik teljesen. Ha újra próbálkozik , a te dolgod ismét tanítani neki, mit tehet, mit nem.

Majd amikor kamaszodik, ivarérés környékén, várható, hogy ismét próbálkozik.

2020. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te a 4 hónapos kutyáddal futsz, akkor nem a harapdálás lesz a legnagyobb bajod vele, hanem a több százezres számlák a dokitól, diszplázia, arthrosis és egyéb fejlődési rendellenességek miatt, amit ezzel előidézel... annyira fogalmatlan vagy a kutyákhoz, hogy az fáj...
2020. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!