Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel készüljek az állatorvoshoz?

Mivel készüljek az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval a héten állatorvoshoz viszem a keverék tacskóm.

Nevetlen minden szempontból és nem tudom mennyire hathat ez ki az egész procedúrára.

Például tudom, hogy morog meg oda kap ha fájó pontját akár megnézni is akarnánk szóval vettem neki egy szövet szájkosarat, de nem tudom mikor legyen rárakva, egyből vagy ha csak agresszív?

Ettől eltekintve bármilyen tanácsot elfogadok amit jó ha tudok előre.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. márc. 8. 23:52
 1/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Amikor odaérsz vele az állatorvoshoz tedd rá a szájkosarat. És ajánlanám hogy menj vele kutyaiskolába és kezdd el nevelni mert ez az állapot nem jó a kutyának sem meg gondolom neked sem.
2020. márc. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosnak jelezd mindenképpen, ő majd eldönti.
2020. márc. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Hogy mivel készülj ? Pénzzel !!
2020. márc. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyen rajta de valószínű lesz több asszisztens, akik lefogják.

A kutyasulit én is ajánlom, ennek nem lesz jó vége így

2020. márc. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szeintem egy állatorvos találkozott már olyan kutyával aki odakapott, vagy nem viselkedett jól..szóval attól ne félj hogy ez egy új helyzet neki...inkább a kutyának lehet kellemetlen élmény egy ilyen, vagy akár neked is...Alapvetően ha te tudod fegyelmezni a kutyát akkor tudod befolyásolni a viselkedését idegen környezetben is. Ennek hiányában nyilván nehezebb, jól jöhet egy kutyaiskola, vagy fegyelmezés otthon. Az állatorvosnak pedig tenyleg hasznos ha jelzed ezt, és ha random nem szokott odakapni mas emberek kezére akkor bőven elég ha miután bementek az orvosi szobaba ott megbeszéled az allatorvossal hogy várhatóan ilyen es ilyen a kutyád...es akkor ott ha mondja ráteszed a szájkosarat, (de erre ugyis majd mond valamit, lehet hogy magától kéri hogy tedd rá) Az állatorvos ért az ilyen helyzetek kezeléséhez, az is lehet ő szól rá a kutyára, az is lehet téged kér hogy fegyelmezd, vagy rakd rá a szájkosarat. Mindenesetre jó hogy tisztában vagy, vagy legalabbis van sejtésed hogy hogyan fog viselkedni a kutyád egy ilyen helyzetben, ez nagyon jó mert az első mindig a felismerés és utána tudsz majd a nevelésével mit kezdeni.
2020. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha más állatokkal vagy emberekkel is agrsszív akkor szerintem érdemes még a rendelő előtt rárakni a szájkosarat máskülönben hanem agresszív velük szemben akkor nem muszáj az orvos meg majd eldönti hogy számára hogy kényelmesebb. Na meg persze attól is függ miért viszed oda a kutyát. Ha műteni akkor azért érdemes esetleg egy takarót vagy törülközőt vinni de ebbe nem vagyok jártas mert szerencsére még csak az ivartalanítás miatt kellet műteni a kutyámat. Ha meg csak egy sima oltás, féreghajrásra viszed nem kell nagyon semmi csak pénz póráz nyakörv esetleg szájkosár ja és a kutyát se felejtsd otthon ;)
2020. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rakd rá a váróban.


Kutyasulit én is javaslom,nem normális dolog,hogy kapkod.


Ha neked kell valamijét kezelni,pl fül,szem, lábán sérülés vagy bármi akkor hogy fogod??


Sajnos az emberek ilyenkor nem gondolnak bele.



Kutyakozmetikus vagyok és van egy kutya akinek a szeme begyulladt,a gazdáját harapja mint a körfűrész,mert neveletlen és FÉLNEK tőle,amit a kutya tud is.Így volt mikor az orvoshoz volt mikor hozzánk hordta csöpögtetni,mert nekik nem hagyja. Pedig kb 10 másodperces a történet :D


Legtöbb kutya amúgy megszeppen idegen helyen,lehet ledermed és nem fog csinálni semmit,de azért rakd rá a biztonság kedvéért,te ismered a kutyádat.


Hidd el ez nem normális dolog.


Ha baj van kezelned kell és speciel egy kutyának nagyobb stessz minden nap az orvoshoz menni kezelésre,amit te is megoldhatnál,csak neveletlen,oda kapkod így nem tudod.


Ilyenkor kicsit nézzen magába az ember.

2020. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pénzt vigyél bőven.
2020. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, válaszokat.


Nem vinném olyannal orvoshoz amit otthon is megtudnánk oldani.


Szeretném ha mindenét átvizsgálnák jó alaposan. Kifejezzen a lábát mivel szegénykém eléggé sántít amiről tudom, hogy nagy részben a súlya tehet, de például ezt is inkább egy állatorvostól kérdezném meg, hogy milyen fajta diétát javasol egy olyan jellegű kutyának mint ő stb stb..

2020. márc. 10. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!