Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hány nyelvet beszélnek?

A kutyák hány nyelvet beszélnek?

Figyelt kérdés

2020. márc. 19. 14:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Kutyak a testbeszedet beszelik, a hang csak hangulati aláfestés."

Ez érdekes. De mondjuk szerintem talán szoktak egymással a kutyák beszélgetni, és akkor nemtom, hogy minden infót át tudnak-e adni; vagy csak a beszédük hangulatából, hangerejéből értik egymást; és mondjuk nincsenek konkrét kifejezéseik?


Arra gondolok, hogy pl egy Ukrajnában nevelkedett németjuhász meg tudja-e érttetni magát könnyedén egy Franciaországban nevelkedett uszkárral. Tehát, hogy országonként, meg fajtánként eltértnek-e a kutyák szavai; vagy van egy egységes kutyanyelv, fajtától és élőhelytől/lakhelytől függetlenül, amit minden kutya beszél. Szal nekem elsőre ez jutott eszembe, amikor megláttam a kérdést, ez az aspektus.

2020. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
*vagy például esetleg kutyáknál is lehet tájszólás, ilyenre gondolok, hogy valahol úgy mondják mondjuk emberi nyelvben, hogy pl faragó, kicsit odébb meg, hogy hegyező. Vagy vannak még más nyelvek is.
2020. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!