Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip segítségével meg lehetne...

Chip segítségével meg lehetne tudni a kutyám legelső gazdájával mi történt, vagy azt, hogy egyáltalán él?

Figyelt kérdés

Volt bántalmazott kutyust vettünk magunkhoz 3-4 hónapja. Semmi pénzért nem válnék meg tőle, nem ezért született a kérdés.


A kutya most 5 éves, hivatalosan a szülinapja március 15, vagyis nem utcán találták kiskorában, hogy hasukra csapva kitalálták. Állatvédők azt mondták, az utóbbi 1-2 évben volt 5 gazdája, az utolsó egy alkoholista, aki bántotta szerencsétlent.


Amikor a kutyát tovább adták a következő gazdának, nincs valahol leírva, hogy miért adták tovább? Ma gondoltunk másik gazdival arra, hogy talán az első 3 évben egy gazdája volt, csak lehet, hogy meghalt, ezért került egyik embertől a másikhoz.


Nem olyan vészes eset, mint amilyen kutyákról olvastam, már nem reszket hónapokkal később is, egészen megszeretett minket, de az életkedvén még mindig dolgozunk. Nem is tudom, miért akarom ezt tudni, talán érne valamit, ha megtudnám a múltját... vagy nem. Csinál néhány dolgot, amire talán válasz lenne a múltja ismerete, mert megismerném a félelmeit, nem csak találgatnám, mi lehet.



2020. márc. 22. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem erre való a chip.
2020. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
talan állatorvos tud segiteni de h menyire kovetik a chipeket, meg ugye ezek olyan infok általában amit nem adhatnak ki
2020. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Állatorvoshoz elviszed, ő le tudja olvasni a 15 számjegyből álló kódot, amúgyis el kéne vinned ha nincsenek frissítve az adatok. Amelyik kutyának van chip-e, szerepel egy országos adatbázisban, az adatai, hogy ki a gazdája, hol lakik. A gazdi adatait a chipszám segítségével le tudja kérni az adatbázisból.


Szóval az első válaszoló tévedett, mert a chip igenis arra való, hogy ha bármi van akkor a gazdiját megtalálják, hogy vissza tudják adni a kutyust neki.


Ha nincs frissítve az adatbázisban, és szerencséd van akkor az előző gazdijának adatai is ott lesznek az adatbázisban. Vagy lehet, hogy alapból is megőrzik a gazdik adatait.


Szóval vinned kéne a kutyust az állatorvoshoz akinek segítségével le tudjátok olvasni az adatokat.

2020. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár jogilag kérdezd meg az állatorvost, hogy a jóval előtti gazdi adatait elmondhatja-e, mivel te lettél a gazdija ennek a kutyusnak, és gondolom a kutyussal kapcsolatban szeretnél infot, de ha netalántán ellopták a kutyát vagy az előző gazdi önhibáján kívül került el tőle, és a gazdival minden oké, akkor ezzel is meg kell küzdened majd, hogy lehet vissza kell adnod az előző gazdijának aki nagyon szerette a kutyát.
2020. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Biztos nem lopták el. Mielőtt hozzánk került, az állatvédők vitték orvoshoz, megnézték a chipjét. Talán tudnak valamit, mert amikor jöttek hozzánk megnézni a lakást, megfelelő-e a kutyának, nem kérdeztem rá erre, csak maguktól mondták, hogy egy év alatt 4 gazda + akik ideiglenesen befogadták 1 hétre és végül mi.


Az egyik állatvédő, akinél egy hétig volt, rá lett íratva a kutya, ugyanis amikor visszavitte valaki az alkoholistához az elszökött vagy kóborolt kutyát, kijelentette, hogy neki nem kell. Szóval ezzel nem lenne gond.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2020. márc. 22. 15:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor a kutyát tovább adták a következő gazdának, nincs valahol leírva, hogy miért adták tovább? "

A chip csak a tulajdonos és a kutya szükséges adatait tartalmazza. Semmiféle személyes infót nem tartalmaz.

2020. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan írják mások is, én is úgy tudom, hogy a chiphez csak az aktuális adatok vannak hozzárendelve. Tehát ha az új tulajdonos átíratja a nevére a kutyát, akkor a korábbi tulajdonos adatai felül lesznek írva (=elvesznek). Nem arra való, hogy előéletet rögzítsenek benne, hanem hogy megtalálják a tulajdonosát, ha elszökne.
2020. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugy van, hogy amikor atirjak a chip adatbazisaban az uj gazdi adatait, akkor az elozot egyben torlik is? Ez a chip dolog nem a kutya eletet koveti vissza, hanem csak az aktualis elerhetosegi adatokat rogziti.
2020. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

[link]

Itt elég sok információ van a chip nyilvántartásról, telefonos elérhetőséggel.Talán tudnak segíteni. Én is úgy tudom, hogy a korábbi adatok elvesznek. Megértem a kérdésed, mindegyik menhelyi kutyám úgynevezett gazdáját én is kerestem, elsősorban, hogy volt e szaporulat utánuk. És persze elbeszélgettem volna velük szívesen. Szerencséjükre nem találtam meg őket.

Az az alkoholista, aki rosszul bánt a kutyusoddal, külön öröm ha megpusztult. Remélem az új életében kutya lett ugyanolyan gazdával. Nem kell benne hinni,anélkül is van mindenkinek 50 % esélye erre.Karma.

Sok örömet a kiskutyádhoz! Az enyém sajnos sosem tudta elfelejteni a rettegést.

2020. máj. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
megolddoot kutyád és te problémát:mi lett veletek azota?
2021. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!