Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is viselkedett így a...

Másnak is viselkedett így a kutyája oltás után?

Figyelt kérdés

Ma kapott egy kullancs elleni szurit a kutyám miután kullancs volt benne és elvittem a dokihoz. Ez volt 15:45 körül.

Hazaértünk gyalog 16.10fele amíg semmi baja nem volt. Ivott is sokat.

Aztán elkezdte fájlalni a lábát amelyikbe a szurit kapta.

Rángatózni kezdett a lába, remegett, összekuporodva feküdt és nem akart enni. Néha mintha majdnem hányt is volna.

Kint ültem mellette fél órát, végig feküdt és fel se akart kelni. Aztán hirtelen ment inni, futni is tud, de amikor leül vagy egy helyben áll emeli a lábát és néha mintha összerogyna. Aztán utána megint fut, leül és fájlalja a lábát.

Kapott konzervet vacsorára, hozzá se nyúlt. Előbb vittem ki neki jutalomfalatot, azt viszont megette.


Volt ilyen másnak is? Esetleg vénába adhatta volna a doki a szurit és azért fájlalja?

5 percenként néztem rá, simogattam, beszéltem hozzá hogy semmi baj. De csak ott ül a kis ágyán és fekszik. Ha nem javul holnap az állapota visszaviszem dokihoz.



2020. márc. 23. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Az en kutyam sem evett oltas utan meg nem is volt valami jo kedve. Es szerintem az is normalis hogy fajdalja a labat de ha nyugtalan vagy hivd fel az allatorvost es kerdezd meg hogy ez normalis-e. :)
2020. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja es el is felejtettem megemliteni hogy utana az en kutyam hanyt is. Elso valaszolo vagyok
2020. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsit nyugtató, bocsi:P

Már jobban is, ugat meg minden csak éppenséggel az ágyát nem hagyja el. Remélem reggelre jobban lesz.

2020. márc. 23. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:

A babézia ellen imizolt szoktak adni, ez az egyik legfájdalmasabb, ami csak létezik, szerintem is normális, hogy fájlalja.

Ha esetleg lihegne, nyáladzana a megszokottnál jobban, esetleg remegne, akkor lehet hogy rosszul reagál az injekcióra, ebben az esetben vidd orvoshoz, de amíg csak a szuri helye fáj neki, addig felesleges, mert ez sajnos természetes. Attól se ijedj meg ha pár nap múlva esetleg bedagad az injekció helye, az is gyakran előfordul.


Jobbulást kívánok a kutyunak!

2020. márc. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Maskor etess vele next guard spectrat havonta. Akkor nem megy bele a kullancs
2020. márc. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ember is igen ramatyul tudja erezni magat egy-egy komolyabb injekciótól. Bedurrannak a nyirokcsomok, alig birod mozgatni a karod es meg be is lazasodhatsz … miert lenne ez maskent a kutyánál?


En kutyusom olyan xarul volt, hogy setalas kozben egyszeruen lefekudt … es ha jol emlékszem igen, hanyt is.


Remeljuk nalakok sem lesz baj, csak a hatoanyag megkavarta a kutya szervezetet.

2020. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már jól van, a kis szokásai visszatértek:P lehet újból mosni a mancsnyomot a nadrágomból.

Köszönöm a válaszokat!<3

2020. márc. 25. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!