Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartható Border Collie lakásban?

Tartható Border Collie lakásban?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel mindketten vendéglátásban dolgozunk tehát reggel 9-től este 11-ig nem vagyunk itthon viszont hetente fejenként 4 szabadnapunk van. Panelban lakunk és szeretnénk nagyon egy Border Colliet. Kíváncsi vagyok a tapasztalatitokra esetleg valaki hasonló helyzetben tartja-e ezt a kutyafajtát. Tippek. Tanácsok. Nagyon szépen kérek mindenkit csak olyan válaszoljon aki lakásban tart kutyust. Olyan pedig ne akinek az ismerőse ismerősének.. És stb.. ☺️

2020. máj. 5. 09:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

A border munkakutya. Napi kő kemény tréningek kellenek neki, ami agyban, fizikailag, de főleg ösztőnszinten is lefárasztja! Lakásban tartható, de nem hobbira! A csak séta, játék és szeretgetés édes kevés neki! Vannak küllem borderek, de ez nekik is kevés.


Válasszatok más fajtát! Ha a collie tetszik, a rough collie már például sokkal inkább illene az igényeitekhez.

2020. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
A border olyan fajta, amivel sokat kell foglalkozni (akkor is ha ki tud menni a kertbe) különben unatkozni fog, és unalmában rombolni, hangoskodni.
2020. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2020. máj. 5. 11:28
 14/21 anonim ***** válasza:
65%

Ez attól is függ, milyen egyedet fogtok ki, és honnan hozzátok. Én valamelyik fajtamentést (Border Collie vagy Brit Pásztorkutya) javasolnám, nekem onnan van egy ilyen jellegű kutyám, de a termete miatt biztos, hogy van benne más is, viszont az esze border collie. Róla azt tudom mondani, hogy otthon lusta dög, nagyon szereti a simogatást, kiköveteli magának, kint a szabadban aktív, kíváncsi, szeret túrázni, futni, viszont a szimata is viszi mindenfelé, a macska olyan neki, mint a mágnes, de a kaja is, ha erős szaga van (kajafutárokat imádja), igényli a tanítást, a feladatokat, szóval nem elég a napi x séta, teljesen mindegy, hogy hány óra, ha tanítás nincs mellé akár kint, akár bent, akkor elunja magát, viszont fordítva is igaz, csak a tanítás nem elég, ha nincs mellé mozgás. Nem kell feltétlenül több óra, ha hétvégén megvan a hosszabb mozgás, hétköznap a munkához igazodik, de kell feladatozni is.

Na most egy munkavonalas fajtatiszta border collie az külön kategória, én azt meghagynám azoknak, akik tényleg dolgozni akarnak velük, a show vonalúak jók azoknak, akik mondjuk járnak kiállításokra, versenyekre aktívan, lakásba kedvencnek viszont tökéletes társak a mentettek, és nagy élvezet foglalkozni velük, mert vág az eszük, és élmény a tanításuk, és nagyon élvezik, ha a ki tudja, milyen előéletük miatt beletehetik a popójukat egy szerető otthonba és gazdis kutyák lehetnek.

2020. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
javítok, bocs: "és nagyon élvezik, ha a ki tudja, milyen előéletük után beletehetik a popójukat egy szerető otthonba és gazdis kutyák lehetnek."
2020. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Az a helyzet, hogy semmilyen fajtának nem való az, hogy több, mint 12 órát legyen bezárva a lakásba, még ha csak heti 1-2 alkalom is. Az túl sok szegénynek. Szóval ezt még gondoljátok át.

Egyébként remekül tartható lakásban, megfelelő mennyiségű és minőségű foglalkozás mellett..

Ha fajtához értő emberek véleménye érdekel, facebookon van border és csoport.

2020. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
Ha van kit megkérni, aki ránéz a kutyára, amikor hosszabb ideig van egyedül, akkor még az sem probléma. Egy megbízható szomszéd, rokon.
2020. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lakásban tartani szinte minden kutyát, én is ismerek több panelos bordert. Viszont ezekkel a kutyákkal annak ellenére, hogy panelban vannak, napi 3-4-5 órát aktívan foglalkoznak a gazdáik: séta, futás, túra, pullerezés, labdázás, tanítás, agility, kutyasuli (utóbbi 2 most nyilván nem játszik). Ha ezt nem tudjátok bevállalni, én nem bordert választanék.

Lehet, hogy irreálisnak hangzik, de ez egy munkakutya, arra találták ki, hogy pörögjön. Ennek megfelelően nehéz is lefárasztani.

Ha ez nem megoldható, én is a rough collie-kat ajánlanám, ők jó pár fokkal nyugisabbak, mint a border collie-k.

2020. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekünk is borderünk van. Családtagnak tekintjük és nem kutyának. Sokan azért a kommentekből ítélve túlreagálják. Attól, hogy border collie nem jelenti azt, hogy egész nap pesztrálni kell. Dolgozó emberek vagyunk mi is. Reggel 7kor ekmegyünk itthonról és délután 5 után érünk haza. Addig ő türelmesen vár és többnyire szétszedi a kukát. Nah ezt megtanultuk ráhagyni. (Ez legyen a legnagyobb problémája valakinek).

Reggel munka előtt kivisszük egy gyors pisi, kakira és ha hazajövünk elvisszük egy jó hosszú sétára. Itt amúgy a lényeg nem azon van hogy te milyen hosszan túrázol vele, hanem az ha egész nap otthon van unatkozik és ha hazajöttök társaságra és nozgásra vágyik, mint bármelyik kutya. Én úgy gondolom ha megkapja a neki járó szeretetet azt ha beteg elviszed állatorvoshoz és ha épp nem dolgozol vele foglalkozol. Bőven elég. Okos fajta és ha van egy rutin amihez hozzászokik azt elfogadja.

Nyilván hétvégen amikor itthon vagyunk mi is sokszor visszük el. És ha néha mi is fáradtabbak vagyunk leugatja a hajat a fejünkről mert tudja hogy szabadnao van, ami azt jelenti hogy most csak vele kell foglalkozni. De ha dolgozunk akkor tudja hogy nincs rá annyi idő.

2020. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez előző vagyok ismét. Annyit azért írnék kiegészítésnek, ha 12 órát dolgoztok, annyit pisi kaki nélkül nem bír ki. De nem csak egy border collie hanem semmilyen kutya, egy tacskó se. Azokon a napokon amikor nekünk is túlórázni kell mindig van valaki aki elviszi őt egy rövid sétára amíg haza nem érünk. És még annyi hogy mindegy h te mennyit dolgoztál akkor is el kell őt vinni, mert te akartad őt nem ő téged. És ez tényleg minden kutya fajtára igaz. Lényegtelen h az egy border vagy nem, mindegy h szakad az eső, fúj a szél, havazik akkor is menni kell, mert neki szüksége van rá. És nem a mennyiség a minőség számít.
2020. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!