Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi napi fárasztásra,...

Mennyi napi fárasztásra, mozgásra van szüksége?

Figyelt kérdés

A törpe tacskókra lennék kíváncsi úgy általában, 9 hetes kutyusom van. A neten azt olvastam, hogy sokat alszanak, és 1 óra mozgás elég szokott lenni nekik.

Én azonban naponta 2 órát szoktam játszani vele, ilyenkor plüssöket, labdát dobálok neki, és 1-1,5 órát tanítom klikkerrel. Reggel szokott lenni 30-40 perc játék és 40 perc klikker, a többi este.

A plüss dobálás sokkal kevésbé köti le, mint a klikker egyébként.

Tacsi tulajdonosok, Ti mennyit foglalkoztok aktívan a kutyussal? Mennyi az a foglalkozás, amivel szépen el van napközben, míg dolgoztok? Ha majd levihetem sétálni, az őket ugyanúgy lefárassza, mint a játék?



2020. máj. 12. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Standard tacskóm van, 8kg 1 éves korára szóval nem sokkal nagyobb mint egy törpe. Kicsinek rengeteget aludt, 3x10 perc séta elég lett volna neki (persze mentünk többet). Aztán ahogy nőtt, növeltem a távokat. Most 7-8 km séta fárassza le annyira, hogy utána alszik 2-3 órát. A tanulás szerintem rengeteg idő nálatok. Kutyasuliban azt javasolják hogy 5-10 perc tanulással kezdj és növeld az időt. Nálam 20 perc trükk tanulás után már ment is aludni. Nem mondom, hogy nehéz egy tacsit lefárasztani, de nem is 10 perc mint sok ember gondolja a mérete miatt.
2020. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A klikkert szerintem túlzásba viszed, de egyébként ha bírja a másfél órás foglalkozást, akkor nincs gond. Egyszerűbb feladatokat nyugodtan taníts jutalomfalattal, klikkert elég csak az összetettebbekhez használni.
2020. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy még több foglalkozást elbírna, mert most is 8 óta játszunk, tanulunk, és még mindig csócsálja a játékait megállás nélkül, ugrál, várja, hogy dobáljam a játékokat, ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra. :) Kis hiperaktívnak tűnik :D
2020. máj. 12. 10:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából éppen most dőlt ki, szóval ez majdnem két és fél óra foglalkozás volt!
2020. máj. 12. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én törpe tacsim, bár már 2 éves felnőtt kutyus, de ami kifárasztja úgy, hogy alszik 4-5 órát utána, az: 3 óra séta vagy 1,5 óra játék-futkosás-bandázás vagy 3/4 óra tanulás, agyzsibbasztó. Munka előtt általában azt csináljuk, hogy: 1,5 óra séta+1 óra játék+20 perc agyi fárasztás, utána kajcsi. Így kidől rendesen, maximum csendben rágicsál valami játékot vagy járőrözik a lakásban fel-alá, de nem hangoskodik, nem rohangál, nem kapar.
2020. máj. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!