Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Svájci fehér juhászkutyát...

Svájci fehér juhászkutyát valamivel békésebbnek, szelídebb vérmérsékletűnek lehet tekinteni mint egy német juhász kutyát?

Figyelt kérdés

Tudom tanítás, szocializáció és törődés kérdése. Mindkettő jóravaló kutya lehet. A különbségek viszont érdekelnének akár saját tapasztalatokból amiket nem hoz ki a Google, Youtube stb.


Hasonlónak tűnik a kettő, mivel mindkettő juhászkutya "típus", de mégis nekem egy azonos tanítást kapott Svájci kutya kicsit nyugodtabb temperamentumnak tűnik mint a Német társa. Lehet ebben valami vagy csak én látom így?



2020. máj. 12. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy svájci nagyjából egy átlag németjuhász szintjén van. A show vonalnál pörgősebb, aktívabb, a munkavonalhoz képest nyugisabb. Szóval attól függ, hogy milyen nj-hez hasonlítod.
2020. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló jól írja. Kiegészíteném annyival hogy érezhetően gyengébb őrző védő fajta (de ez is viszonyítás kérdése, a német juhász meglehetősen heterogén fajta)
2020. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
A szelidseg az egyedtol fugg. Az energiaszinttol meg az atelt tapasztalatoktol...
2020. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha még itt vagy.


Méretben, erőben a nagyobb nj-okkal van egyszinten. Nekem úgy tűnik észben rajuk ver, de lehet azért, mert ő az én kutyim. Magabiztosabb, nyugisabb. Önállóbb, néha túlságosan is. Kan kutyám van, brutál domináns. De fiatal, kis és lánykutyákkal tökéletesen jól kijön. Német rokonaink jobban csüngnek a gazdin én úgy látom a suliban immár negyedik éve. Viszont könnyebben irányítható. Ő az egyetlen, akin nyakörv van a kiképzésen és nem fojtó lánc. Többször voltunk viselkedés teszten az ELTE-n, és esetenként a farkaséhoz jóval közelebb áll a svájcim viselkedése, mint egy tipikus családi kutyának. Kíváncsi, kerüli a konfliktust, nem haverkodik idegennel, de ha kell, beleáll. Örzővédőben fogása nem olyan tartós, mint a munka németjuhásznak. Viszont a show-vonal nyuszika a svájcihoz képest. Nem kattan be, észnél van, én azt mondom ad esélyt a menekülésre. Területvédő ösztöne jóval magasabb az átlag felettihez képest, egy soha nem látott teraszt 5 perc múlva bevéd. Egészségileg sokkal szilárdabb. 4 évesek vagyunk a kortárs jucik sorban robbannak le mellettünk.

2020. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A svájci családi kutya, nem munkakutya, mint egy német juhász vagy mali. Velük maximum egy BH vizsgát lehet megcsinálni. És nincs is ezzel semmi baj, ha valaki családba gyerekek mellé nyugodt kutyát szeretne, az válassza a svájcit, aki munkakutyák akar, az pedig vegyen egy német juhászt vagy malit
2020. szept. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!