Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű kutyának hűtőmatrac?

Hosszú szőrű kutyának hűtőmatrac?

Figyelt kérdés

Berni pásztor kutyám van, nagy bundájú, kettős szőrzetű fajta.

Nem fogjuk lenyírni a bundáját (ilyen szőrtípusú fajtáknak nem ajánlják amúgy se) mert nem bírná.


Viszont sokszor megyünk autóval, és hátra nen igazán megy a klíma, lehúzott ablakkal meg nem akarok száguldozni autópályán...


Tavaly nem volt gond, de mindig félek, hogy túlhevül. Nézegettem ezeket a hűtős-matracokat, nem drágák, és megbízható működésűek, de nem tudom van-e értelme hosszú szőrű bundásnak ilyet venni.


Plusz a kocsiban alatta lenne, nem tudna lemászni róla.


Ez így most jobb lenne neki, vagy csak túl aggódom?



2020. máj. 14. 08:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó ötlet lenne venni egyet
Nem, felesleges
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Én úgy tudom, a kettős szőrzet a meleg ellen is véd.
2020. máj. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért nem lesz lenyírva, de csóró nagyrészt fekete, meg ugye a kocsiban sem megy hátra annyira a klíma, és mindig félek, hogy baja lesz.
2020. máj. 14. 09:06
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Felesleges. A szőre nem csak fűti, hanem hűti is a kutyát :)
2020. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Skót juhászom van, ismerem én is ezt a problémát. Nyaranta mi használunk hűtőmatracot az utazáshoz, de itthon is. A kutya szívesen fekszik rá, szereti. Emellett a hűtőmellényeket is nézegetem, szerintem praktikusabb, mint a matrac.
2020. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Kipróbálni érdemes, ha a kutyának bejön, használni fogja, ha nem használja, lehet a gazdié. :-D Az én kutyám nagy melegben a hűvös járólapon szeret aludni. Vettem hűtőmatracot, aztán azon meg én alszom, ha akkora a hőség, a kutyámnak nem kellett, de van olyan kutya, amelyik meg szívesen használja.
2020. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Egyszerubb, ha az utazasod idopontjat teszed vagy olyan koranra, vagy olyan kesore, hogy az a kutyadnak a legkomfortosabb legyen.
2020. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kutyasuli időpontjába nincs beleszólásom.
2020. máj. 14. 10:32
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
Erdekes, en mindig tudok idopontot egyeztetni a kutyaiskolaval ahova jarunk ... megertik, hogy a kutyam ugy sem dolgozik rendesen melegben.
2020. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Talan kereshetnel olyan kutyaiskolat, akik alkalmazkodnak a gazdi igenyeihez. Mifelenk az a szokas, hogy az mondja meg mit szeretne aki fizet.
2020. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kutyasulit egyetlen ember vezeti, neki is ez a másodállása. Nem külön órára járunk, hanem csoportos foglalkozásra, amit nem kérhetek reggel 5-re, vagy este fél tízre.



Egyébként amúgy sem életszerű ez a "akkor utazunk, amikor a kutyának jó" mert ha reggel hűvösben elindulunk a tópartra, nem várunk ott este tízig, hogy megint kocsiba ülhessünk. De ez csak egy példa.

Na meg az állatorvosok is például 8-17 között dolgoznak, nyáron olyankor már rég dögmeleg van. Stb.


Nem ez volt a kérdés, hogy a kutyasulim jó-e vagy sem, ami egyébként is egyáltalán nem azon múlik, hogy körbeugrálnak-e engem, hanem az oktató munkájának a minőségén.


De én is szívesebben járnék 9-re suliba 8 helyett...

2020. máj. 14. 17:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!