Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chipet már az első parvo...

Chipet már az első parvo oltásnál kap a kutyus, vagy csak a veszettségnél?

Figyelt kérdés
Chip és oltás nélkül örökbefogadott 8 hetes kiskutyus. Hétfőn kapja az első oltást. Vajon már a chip is jöhet?

2020. máj. 16. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Chip nélkül nem is cserélhetett volna gazdát törvény szerint. Azért legalább egy menhelynek ezt illene betartania... :/

Úgyhogy persze, jöhet a chip, ha viszitek.

2020. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Veszettseg elleni oltasnal ultetik be a chipet!
2020. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne foglalkozz az elso valaszoloval ... hattal ul a moziban.
2020. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Gondolom nem menhelyről van a kutya. Sejtem, hogy szaporítótól lett "örökbe fogadva"...

Chip nélkül nem történhet gazdaváltás! Ezt a törvény mondja ki! 6 hetesen szokták a chippet belerakni! (És legkésőbb 4 hónapos korig kell bele kerülnie.)

2020. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Örülök hogy sejted, attól még nincs igazad. Mentett vemhes kutya egyik kölyke, örökbefogadási szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel. Túl vagyok egy 4 körös kiválasztási folyamaton, adományoztam is. Nem jófogáson vásároltam, pedig elhiheted az "egyszerűbb" procedúra, és kevesebb stresszel is jár. Sokáig vártam rá, végre itt van velünk.


Szeretem ezt a kutyás csoportot, mindenkinek van azonnal véleménye. Szerintem jót cselekedtem. Mellette van egy 13 éves, szintén keverék kutyusom, aki 4 hetes kora óta velem van, mert kidobták az út szélére.


A hasznos válaszokat köszönöm szépen!

2020. máj. 16. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jót cselekedtél, de ez nem volt szabályos eljárás. Azért kíváncsi lennék, hogy milyen indíttatásból nem tette meg a menhely.
2020. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6, a milyen indíttatás egyértelmű, anyagi okokból. Bár korrekten úgy jártak volna el, ha megcsinálják ők, és adományként kérik el az árát. Ezzel a gazdi is jobban jár általában, mert a legtöbb menhely kedvezményesen végzi a beavatkozásokat a saját orvosánál.

Ugyanez igaz az oltásra is, 8 hetesen már minimum egy oltáson túl kéne lennie, orvostól függően 6-7. héten van a parvo és 8-9 hetesen már az első kombó.

Nem tudom eldönteni, hogy szomorú, hogy egy, a kérdező leírása alapján komoly protokollal rendező menhely ezek szerint szrik a jogszabályi kötelezettségekbe, vagy inkább kétségbeejtő, hogy ennyire spórolni kell, hogy kiskutyák életével játszanak akár.


(Kérdező, ez természetesen nem ellened szól. Kérdésedre válaszként, megkaphatja a chipet akár most. Ha várni szeretnél még vele, akár anyagi okból, akár mert félted nég, akkor legkésőbb az első veszettség oltással egy időben pótolnod kell.)

2020. máj. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, hogy nem volt szabályos eljárás, ez ettől még nem az én hibám. Egyébként alapítványok és menhelyek is kerülhetnek durva financiális problémába, és ha ezt meg tudják oldani azzal, hogy a gazdi aláírja, hogy gondokoskodik mindenről, cserébe viszont el tud látni súlyos esetet, az nem ördögtől való bűn. Azt mondták, hogy a szerződést vigyem az orvoshoz, ha lesz kérdés arról, hogy honnan származik, és mutassam be az oltásokat, ha megvannak.


Igazából csak azért érdekel, mert kicsi a kutya, 2 kiló, aggódom már az oltások kis csúszása miatt is, addig végig lakásban tartom. Féreghajtót is kapott, fürdetés is megvolt, spot on is van rajta, gondoltam a chip talán várhat most hirtelen.

2020. máj. 17. 19:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál, kapott kiskönyvet, parvo ellenit, chipet még nem ajánlották, csak legközelebb. Következő a kombi 2 hét múlva, minden rendben van vele. Az örökbefogadási szerződés tökéletesen elég volt.
2020. máj. 18. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!