Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendeltem Brit Premium by...

Rendeltem Brit Premium by Nature Sensitive Lamb tápot, amit eddig is de megváltozott, lehet ez miatt lett más a kutya ürítési szokása?

Figyelt kérdés

Napi 4-5x szoktuk sétáltatni a kutyát, általában 2x szokott üríteni de most felbontottam az új csomag tápot, aminek ránézésre a mérete változott(fele akkora lett) és azóta 4-5 alkalommal ürít. Ugyan annyit kap(mérleggel mérem ki), faló tálból eszi, de ezt nem rágja meg annyira, a zacskó alapján ugyan az a táp.

Amúgy az állaga nem változott, kicsit világosabb lett a végtermék színe. Tudom orvoshoz menjünk, de mivel más tünet nincs, így nehéz egyenlőre betegnek mondani, így a héten még megfigyelem, hátha csak valami vírus, vagy meg kell szoknia a táp méretét.



2020. máj. 19. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

ha eddig is ez volt a táp akkor nem azzal van a gond.

Vidd orvoshoz a kutyát

2020. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az hogy a széklet színe változik az tök normális. Nem tojhat mindig teljesen egyformákat.
2020. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Ilyen már velünk is előfordult, itt a gyakorin ugyanezt kérdeztem és hülyének néztek.

Mi a Brit Premium Adult-ot fogyasztottuk, aztán megrendeltem a második 15 kilós zsákkal és mintha más táp lett volna benne. A szaga, a színe, a mérete, minden különbözött az előző ugyanolyan zsák táptól! Ugyanonnan rendeltem. Írtam is ezzel kapcsolatban nekik, természetesen nulla felelősségvállalás, hárítottak azok is.

A kutyámnak hasmenése lett, kb. 1 hétig tartott. Fressnapfos állatorvos és rokon tanácsára széntablettával kezeltük, hálisten 1 hét alatt nyomtalanul rendbejött...


De azóta csinálom az átszoktatást akkor is ha ugyanolyan fajta a táp, csak új zsákot bontok. Régiből egyre kevesebb, újból egyre több.


Mindenesetre elég megbízhatatlan... ki tudja így, hogy tényleg az van-e benne ami írva van...

2020. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pont a hasonló esetet kerestem, és a jövőben én is előre kinyitom az új csomagot és elkezdem a szoktatást, de a franc gondolná hogy középkategóriás tápnál ilyen előfordulhat...3 éves a kutya, ezt kapja amióta nem kell neki junior táp, de ezt a márkát most elvetjük, 16 kg-s francia bulldognak 200g-ot kell adni hogy tartja a súlyát ami a csomag szerint 20 kg-nak kéne adni, és nem kövér a kutya, ha a bőrét az oldalán becsíped, simán érezni a bordáját, ki is látszódik neki. ivartalan imád enni, rengeteget mozog
2020. máj. 19. 18:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben voltunk orvosnál mert szalag szakadása lett a kutyának... Azt mondta azért ürít ennyit mert nem emészti meg a tápot és váltani kell.
2020. máj. 20. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!