Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magyar országon található...

Gon99 kérdése:

A magyar országon található Kangal kutyák mennyire lehetnek valódiak?Illetve milyen jellemű kutyák lehetnek?

Figyelt kérdés
Üdv!beléptem egy Kangalos Fb csoportba ahol rengeteg magyar tulajdonos van és kiskutyákat is árulnak néha küllemre igen megnyerőek és hűek az eredeti fajtához van esetleg valakinek tapasztalatuk vele vagy esetleg Kangal gazdi? előre is köszönöm a válaszokat

2020. máj. 21. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Nagytestu pasztorkutya? A legjobb valasztas! Nem konnyu vele az elet, de ha tudod iranyitani akkor maga a csoda. Sokat kell vele foglalkozni, hogy problemamentes legyen az eletetek, de minden belefektetett energia ezerszer megterul. (egy ilyen kutya mellett nem nagyon kell felni meg a vaddisznotol sem)
2020. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lehetnek fajtatiszták, mert hivatalosan a törökök nem engedik ki az országból, legalábbis az eredeti sivas kangalt nem. Szerintem többnyire karabashok vannak nálunk.

"Minden kangal karabash, de nem minden karabash kangal."


Egyébként remek kutyák, talán az utolsó autentikus pásztorkutya, de azért erősen túl van misztifikálva. Ráadásul nagyon sok a keverék közöttük (boz, malakli, egyéb masztiff/dog típusokkal kevert egyedek, amik kangal néven futnak)...

2020. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!