Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaruha nagykutyára?

Kutyaruha nagykutyára?

Figyelt kérdés
Van egy Németjuhász-vörösgolden retriver kutyusom. (hosszában, farok nem bele számítva 50 cm martól), és kb a magassága (martól mellső láb könyékig 25 cm). Igazából az lenne a kérdésem, hogy hogy lehetne rászoktatni a kutyaruhára? (már az egyik kinőtt pulóveremmel próbálkoztam, egy kis ideig el is viselte a kertben, de aztán letépte magáról (amúgy barátságos kutyus). Zokni az sztornó, abban nem mer sétálni. Válaszokat előre is köszönöm szépen!

2020. máj. 22. 09:51
A kérdező szavazást indított:
Mondjak le róla, nem fog menni
Ha barátságos kutyus, lehet rá lehet szoktatni
Próbálkozz
27 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Miért akarsz egy hosszúszőrű kutyára ruhát adni?
2020. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sincs szüksége ruhára, nem hiszem hogy rövid 1 rétegű szőre lenne egy németjuhász goldi keveréknek.
2020. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

A ruha arra való, hogy egy kis testű és/vagy rövid szőrű kutyát megvédjen a hideg ellen. Nem divatból adják rájuk, bár valóban ott is megy a divatozás.

A te kutyádnak semmi szüksége ilyesmire, nem értem miért kellene rászoktatni.

2020. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha szereted a kutyádat, akkor nem kínzod őt ruhával. Hidd el, őt ez nagyon zavarja, nem véletlenül tépi le magáról.
2020. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Amikor a labradorom fiatal volt én is azt hittem, hogy kell neki kabát télre. 2x volt rajta, nem tetszett neki. Azóta is imádja a telet és a havat, minden séta után úgy jön haza, hogy lógnak a jégcsapok a hasán de soha nem fázik.
2020. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Műtétek, sérülések esetén szoktak ruhát alkalmazni, hogy ne nyalogassa a kutya a sebet.
2020. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd már azt a szegény állatot, semmi szüksége rá, elég vastag a szőre. A kutyaruha a rövidszőrű fajtáknak kell, nem egy német juhász-golden keveréknek.
2020. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
6-os. De nem egy régi pulóvert szoktak rátenni, azok speckó ruhák.
2020. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Hallottam már maszek megoldásokat gazdiktól, amikor saját ruháikat áldozták be a célért, mert azt jobban elviselte a kutya (talán azért, mert az "gazdiszagú"). Jó lehet egy pulcsi is, ha textil és nem kötött.

Természetesen indokolatlanul nem kell ráadni.

Nekem félhosszú szőrű mentett kutyám van, imádja a havat, de ivartalanítás után, amíg nem nőtt vissza a bunda a hasára, fázott télen, szóval én is adtam rá ruhát, de ő elviselte (novemberi ivartalanítás volt). Egyszer volt egy intenzívebb játéka egy másik kutyussal, amikor lett egy sérülés a mellkasán, azt is ruhával fedtem le, mert piszkálta, és nem tudott a seb gyógyulni, így meg legalább békén hagyta és a szennyeződéstől is meg tudtam védeni a sebet.

2020. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
A kérdező nem említett semmilyen sebet/heget, amit így akarna védeni, nagy valószínűséggel nem is erről van szó, főleg hogy zoknit is akart rá húzni.
2020. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!