Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani egy kutyát...

Meg lehet tanítani egy kutyát arra, hogy ne bántsa a többi állatot?

Figyelt kérdés

Van egy Német juhász szuka kutyánk kb 6 év körül van.

Nagyon aranyos kedves kutya csak egy baj van vele, hogy néha rájön a vadászhatnék, és ilyenkor neki megy a birkáknak, és ilyenkor jön apám a 'nagy' állatszakértelmével és jól megveri úgy, hogy már rengeteg idő eltelik az eset óta és szegény kutya aztse tudja miert verték el. Plusz jön a lánc sajna ez a kutyának is szar meg nekem is mert csak én foglalkozom vele a család többi része szarik rá. Ezért nekem kell foglalkoznom azzal, hogy eleget mozogjon mindig. Bár tény, hogy ha eltelik egy kis idő fokozatosan leszoktam úgymond építeni a láncról és idővel már hónapokig is lehet anélkül de utána megint csinál egy baromságot es ez kezdődik újra es újra. Lehet ezen valahogy segíteni? ( bocsánat, hogy ilyen hosszú lett)



2020. máj. 31. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Kutyaval foglalkozni kell, a kutyat nevelni kell, a kutyanak meg kell tanitani mit szabad es mit nem!


Mindenre meglehet tanitani, de nem veressel es nem lancon tartassal. Az ember sem ugy tanul meg irni/olvasni, hogy odalancoljak az iskolahoz es utik-vaghak.


Ennyi.


Tiltani kell ha olyat csinal ami nem helyes. Tiltas!

Ha nem tudod mit csinalj, akkor sem a nagypapat kell megkerni a segitsegre, hanem egy szakembert. Egy kutyaoktatot. El kell menni egy kutyaiskolaba, vagy hazhoz kell hivni egy trenert.


Szakember megmutatja mit kell csinalni, azt is elmagyarazza miert ... utana mar gyakorolhatsz magadtol is.

2020. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel 6 éves ezért nehezebb lehet de amit elöttem írtak az ajánlom én is. Illetve pórázon szoktasd a birkákhoz
2020. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!