Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier king charles spániel...

Cavalier king charles spániel vagy papillon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Csivava, mopsz és yorki mellé melyik fajtát javasolnátok? Nem tudok dönteni, mindkettő nagyon szimpatikus.


Kertes házban lakunk, napi 1x sétálunk velük, kb 2 órát. Kinti-benti kutyák, bent alszanak, ha otthon vagyunk szabad kijárásuk van a kertbe.


Saját tapasztalatokat is szívesen olvasok.



2020. jún. 5. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Mindketto kutya tok problema mentes fajta. Spaniel talan nyugodtabb, mig a papillon porgosebb.


Aktivitasa miatt talan a papillon az idealisabb.

2020. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Azért a cavaliert nem mondanám problémamentesnek.

Elég sok, komoly genteikai öröklődő betegsége lehet, a szívükkel szoktak nagy gebaszok lenni, meg van egy ilyen koponyát érintő betegségük is, ami miatt folyamatos nyomás alatt lehet az agyuk. Ez most nagyon konyha nyelven volt, olvass utána kérdező, és cavaliert mindenképpen csak és kizárólag TENYÉSZTŐTŐL vegyél, aki garantálja ezen szűrések meglétét. Mert bármilyen cuki fajta is, shit betegségei lehetnek.

2020. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem a kutyak betegsegeit kerdeztek, hanem a felsorolt kutyak melle melyik javasolhato !?!?!? :)
2020. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Cavalier king charles spániel ... kimondottan baratsagos kutya, oregembereknek valo.


Papillon viszont olyan aktiv mint ha mindig ket palyan jatszana egyszerre.

2020. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3- én ezt a saját tapasztalatok kategóriába sorolnám :) épp ezért nem írtam a papillonról, mert arról nincs :)
2020. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy hallottam, hogy valami genetikai szívbetegségre hajlamosak, sokszor a tenyésztős kutyák is.


Én 3 cavaliert ismerek felületesen, mindegyik nyugodt kutya, mindenkivel kedvesek, hangjukat sosem hallottam. Nem ugatós fajta. Jó kutyák.


Papillont többször láttam agility versenyen, pörgősebb fajta, nagyon fürgék. Hozzákepest a cavaliernek (legalábbis amiket én ismerek) megalszik a tej a szájában :D de amúgy könnyen kezelhető fajta, nagyon okosak


2 hasonló fajtáról van szó, igazából mindkettő jó döntés lenne. Én a súlyukat venném figyelembe, hogy mekkora kutyát szeretnél inkább. Általam ismert cavalierből az egyik 9-10kg, a másik kettő 7-8 lehet, nem olyan picik. A nagyobbik akkora mint egy kisebb cocker spániel. A papillon max 5kg. Velük talán a csivi és a yorki is jobban el tudna játszani. Hány kilósak a kutyáid?

2020. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A csivava 2.5kg, a yorki 3kg, a mopsz pedig 7kg.

2020. jún. 5. 11:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk két Cavalierünk volt/van. Az elsőt sajnos vesebetegség miatt kellett elaltatni 4 évesen. Természetét illetően kifogástalan kutyus volt. Most is van egy fél éves, őt rendes tenyésztőtől vettük. Nagyon jó természetű, nyugodt kutyus ő is. A mopszhoz szerintem kifejezetten passzolnak a Cavik.
2020. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!