Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam szobatisztaság...

Hogyan tanítsam szobatisztaságra a kutyámat?

Figyelt kérdés
Több mint két hete próbáljuk szobatisztaságra nevelni. Kb. 1 óránként kivisszük, illetve ha látjuk hogy kell neki. Nem érti mit szeretnénk tőle,mert van hogy miután kint vagyunk fél órát bejön és itt végzi el a dolgát. Van valami tippetek hogy kéne csinálnunk? Vagy folytassuk így és majd idővel megérti?
2020. jún. 5. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, idővel érteni fogja.
2020. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy azt hiszi benti kakinak jobban örültök, ha bent kakil és kint direkt ezért tartja vissza. Én megpróbálkoznék azzal, hogy addig semmiképpen nem megyek be a lakásba, amíg kint nem végzi el a dolgát. Illetve, ha ez megvolt ne azonnal menjetek be a lakásba, mert összekötheti a kakit a séta végével és ezért is visszatarthatja.
2020. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Mindenképp mikor felkel vigyétek ki, ha pisil, kakil agyon kell dicsérini milyen okos. Ugyanez etetés után, ahogy befejezte a kaját ki kell vinni. Nálunk működött így mindig. Persze kutyafüggő valamelyiknek több idő kell míg megtanulja. Ha bentre végzi a dolgát akkor oda kell vinni a pisi vagy kaki elé és megszidni előtte, hogy nem szabad.

Sok sikert! :)

2020. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Mióta van nálatok? Szoktattátok pelenkára?
2020. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon könnyen megtanulta, ha bepisilt sose szidtuk le, de ha lent pisilt mindig agyon dicsertuk, akár jutalomfalattal is. Már 6 hónapos, ha esetleg (max heti egyszer) baleset történik akkor raszolok, hogy nem szabad, de ennél jobban sosem szidom le.
2020. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 hónapos korától teljesen szobatiszta a kutyám jelenleg 6 hónapos ha pisilnie vagy kakilnia kéne a sétákon kivül (4-5 séta van naponta) akkor nyikorog,bújik,járkál egyértelműen jelzi.


10 hetes korától van velem.


Minden felkelés,evés után meg 1 órával levittem. Lent dicséret. Bent 2x szidtam meg mikor ráment a másik kutyám fekhelyére és telibe pisilte és ezt láttam. Meg volt egy amikor felmászott a kanapéra és oda is pisilt akkor is megszidtam.


Alapvetően 6-8 séta volt naponta. Mindenképpen addig kell vele lent,kint maradni amíg elnem végzi a dolgát. Volt mikor az esti utolsó sétán 1órát voltam lent így volt élfél-fél 1 mikor felértem velük. De akkor tudtam hogy kb hajnal 6 ig jók vagyunk :D


Kitartást! Türelem kell és idő,amint idősödnek szépen tovább tudják tartani.


2 hét alatt maximum egy felnőtt kutya lesz szobatiszta,annó volt két kutyánk akik felnőttként kerültek hozzánk és náluk kb 1,5-2 hét volt mire megértették lent van dolog végzés,de nagyon sűrűn jártunk le velük,hogy szokják. Előtte kertes házban laktak össze vissza voltak kiengedve meg bent kutyapelenka. szóval lényegében semmiben sem volt rendszer. Mikor hozzánk kerültek akkor csináltunk rendszert.

2020. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!