Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugodt alaptermészetű,...

Milyen nyugodt alaptermészetű, NEM pörgös vagy pattogós, de nagyobb mozgásigényű, közepes testű, rövidszőrű fajták vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék vele túrázni, de a vehemens, temperamentumos kutyák nem illenek hozzám.
2020. jún. 5. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nézz körül a lakóhelyedhez közeli menhelyen, biztos szívesen megmutatják, náluk épp milyenek vannak!
2020. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem nagyon találkoztam nem pörgös de nagy mozgásigényü kutyával. Talán Husky de valamilyen szinten pörgös
2020. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kicsit kizárja egymást a nem pörgős, de nagy mozgásigényű. Amúgy nekem egy menhelyi keverékem van, épp kb kamaszkorban, közepes testű, rövidszőrű. A lakásban remekül elfetreng, vagy rágcsálja a játékait nyugiban, de ha elindulunk bejárni a környéket, azt nagyon jól bírja, a világból is kimenne. Ha ilyenre gondoltál, szívből tudom ajánlani a menhelyeket.
2020. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy vannak olyan kutyák, akik folyamatosan pörögnek, ugrálnak össze-vissza, zsizsegnek. Nem tudom jobban leírni. Egyszerűen érzem a kutyán, hogy túl sok. T

Pl terrierekről tudom, hogy ilyenek.

2020. jún. 5. 18:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Értelek. Amit leírtál, az amúgy kb általánosan jellemző a nagytestű kutyákra, a világból ki tudnak menni, ha kell, de nem ugrálnak fölöslegesen. Persze nyilván ezalól is van kivétel. Én még mindig azt mondom, hogy ha nincs preferált fajtád, próbálkozz menhelyen, általában ők azért tudják, milyenek a kutyáik, szerintem tudnak neked ajánlani. Öreg kutya neked nyilván nem jó, mert ők hosszútávon nem bírják már a túrázást, de egy fiatal felnőtt kutyus tök jó lehet.
2020. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Valóban kizárja egymást a kettő.


Nagyobb mozgásigényű fajták azért pörögnek,bár hozzáteszem ha le vannak fárasztva akkor ők is nyugodtabbak.


Közepes testűek meg mondhatni a legpörgősebb méret.


Pl fajtán belül egyedek teljesen különbözhetnek.


Nekem egy soft coated wheaten terrierem van. Enyém egy megadó,könnyen kezelhető jellem,de a parkba,kutyafuttatóban,kutyasulin pörög ezerrel,de itthon alszik kb,vagy a játékait rágcsálja 6 hónapos (panelban lakunk) . Sétánál is eléggé aktív,azért kell fegyelmezni.De én így bírom,hogy kint pörög, bent meg nyugi van. Alom tesója szöges ellentéte, domináns,kicsit erőszakos,nehezebben kezelhető,lakásban kint is nagyon pörög. Nekem az ő jelleme sok lenne, de kellő határozottsággal simán kordában tartható lenne egyébként.


Szóval igazából akár veszel akár örökbe fogadsz fontos,hogy megadóbb,nyugisabb jellemű kutyát válassz és ne főként a külsőre menj.


Bár hozzá teszem az én kutyám volt a legrosszabb az alomból,mindig rosszalkodott :D kiengedte a többieket sokszor meg ilyen dolgai voltak. Mondjuk én határozott és következetes vagyok vele szemben első perctől kezdve.

Nekem nem volt választásom,mert utolsó szabad kutya volt.

A sors :)


Viszont,hogy lakáskutya ideális a jelleme.


Én neked inkább egy 1,5-3 év körüli menhelyi kutyát javaslok akinek meg kialakult jelleme van.



Túrázáshoz nem kell nagy mozgásigény :) szerintem bármilyen kutya szívesen sétál és túrázik,mivel a gazdival lehet.


Ha mégis valamelyik fajtán töröd a fejed akkor mindenképpen egy megadóbb,nyugisabb kutyát válassz társnak, ugyan úgy társad lesz a túrákban :) De csak tenyésztőtől,mert ők jobban látják a kölykök jellemét. Szaporító nem fog neked segíteni,rámondja valamelyik kölyökre,hogy ez nyugodt és közben lehet hogy nem is.

2020. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Beagle szeretem jó lehet. Túrázást biztosan bírni fogja, de inkább sétál egy egész napot, mint hogy pörögjön százon. Legalábbis az általam ismert beagle kutyáknál ezt tapasztalom, elég nyugodtak, de játékosak és képesek rengeteget sétálni, sőt fiatalon nagyon igénylik is.


Ismerek pl egy pumit, akit minden nap kihoznak a parkba, lent vannak kb 2 órát és a kutya végig pörög, ugat, pattog, ahogy leírtad. Általában labdáznak vele végig, de én nem láttam még nyugodtan egy helyben ülni :D ha nem foglalkoznak vele pár percig, akkor el kezd pofázni


Beaglenél sose tapasztaltam ilyen jellegű felpörgést. Legtöbbször inkább csak szaglásznak, játszanak más kutyákkal, de nagyon békések. (Hármat ismerek, egy idősebb és két fiatalabb)

2020. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Agarak. Fut kettőt, és alszik egész nap a kanapén.
2020. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!