Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3,5-4 hónapos kölyökkutyának...

3,5-4 hónapos kölyökkutyának mennyit szabad egy nap sétálnia?

Figyelt kérdés
Mudi fajta kutyáról van szó. Köszönöm szépen. Tudom, hogy nagy az mozgásigényű, épp ezért nem szeretném alul se túlsétáltatni.

2020. jún. 5. 16:44
 1/3 A kérdező kommentje:
- nagy a mozgásigénye
2020. jún. 5. 16:46
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább vidd ki futtatóra vagy parkba ahol annyit mozog amennyit ő szeretne. Én a kölyök kutyámat úgy fárasztottam,hogy a parkban elengedtem (20 méteres pórázon míg nem volt behívható) Dobáltam a botokat, meg játszott a másik kutyámmal. Aztán volt mikor 1,5 órát kint voltunk,de ő futkorászott majd botot rágott ahhoz lefeküdt stb. Szóval annyit mozgott amennyi jól esett neki :) De pl monoton maximum a 20-30 perc amit azt mondanám hogy sétálhatna,de többet nem igen.Monoton séta egy kölyök kutyának nagyon megterhelő,mert az nem az ő tempója,akkor sem ha pörgősebb. Most 6 hónapos a kutyám volt hogy 1,5 órát sétáltunk,de azért meg megálltam hagytam szaglászni,ha le akart feküdni hagytam. Ezekre oda kell figyelni. Egy éves korig azt ajánlják annyit mozogjon amennyit ő bír. Próbáld pluszban szellemileg is fárasztani. Néha sokkal terhelőbb mint a mozgás,de még sem az ízületeit terheled :D
2020. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót. Megnézem az itteni parkokat, nem igazán van kutyáknak való park a közelben, hiába kertes házas övezet, messze van a futtató, amit ismerek.
2020. jún. 5. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!