Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajtákat nem ajánljá...

Mely kutyafajtákat nem ajánljátok egyáltalán kezdőknek, és miért?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, ki mit ajánl, hanem mit nem és milyen indokkal.

2020. jún. 6. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Igazából azzal kell kezdeni hogy mire kell a kutya, ha már tudod utána talán tudjuk segíteni abban hogy melyik fajtát nem javasoljuk.
2020. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
A munkakutyákat, a magas ösztönszintű fajtákat, mert egy kezdő nem fogja tudni tudatosan nevelni és tudatosan foglalkoztatni az ilyen egyedeket. Nem fogja tudni megfelelően levezetni a kutya energiáit, kézben tartani az ösztönkészletét. És nem fogja tudni megoldani az erős ösztönökkel járó viselkedéseket (macskázás, kutyázás, étel bevédés, játék bevédés, egyéb agresszió, rombolás, szökés, stb.)
2020. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%
Én csak annyit tudok mondani, hogy ha társasházban laksz akkor nagy mozgásigényű kutyát nem ajánlok. De a körülményeket jó lenne tudni, meg hogy kistestű vagy nagytestű stb...
2020. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha tudnál vele foglalkozni eleget napi több órát akkor nincs olyan, ha meg nem akarnál vele foglalkozni annyit egyiket sem. Általánosan nagyobb testű kutyáknak sokkal több a mozgásigénye ezért ha nincs kertes házad vagy lehetőséged, időd elvinni futtatóra lefárasztani minden nap akkor azokat annyira nem. Rövid szőrű kutyáknak könnyebb ápolni a szőrzetét ezért ha ehhez nem vagy hozzászokva és nem akarnád minden nap fésülni a kutyusod akkor hosszú szőrűt nem javaslom. Általánosan elmondható, hogy minden kutya nagyon sok törődést igényel de máshogy. Pl egy border collie lehet egész nap szaladgál és nem fárad el míg egy pomerániainak elég napi 30 perc -1 óra kis futás és otthon mehet tovább a simogatás meg a játék. Ha leírnád az életmódod könnyebb lenne javasolni. Kertes házban vagy panelbe laksz, van e gyereked, szeretsz e kirándulni kimozdulni vagy otthon ülősebb típus vagy, kinti kutyust szeretnél vagy bentit stb.
2020. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%
Annak ellenere, hogy nagytestu kutyam van (varosban) ... en inkabb azt mondanam, hogy olyan kutyakat nem javasolnek akik Magyarorszag klimajan nem erzik jol magukat, tehat az eszaki fajtakat en kihagynam.
2020. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem kutyaajánlást kértem, írtam direkt. :) Ez elméleti kérdés. Nekem kájom van egyébként, teljesen jól megvagyunk, vidék nagy telek. Nekem is megvan a magam listája, milyen kutyákat nem ajánlok én kezdőknek (sokaknak tetszik a "hófehér jegesmedvém" és akar olyat, amiről rögvest lebeszélem, ha nincs tapasztalata), de kíváncsi vagyok ki mit mondana teljesen elfogulatlanul.
2020. jún. 6. 17:25
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Hát általában border collie-t pl nem szoktak kezdő gazdiknak javasolni ah hallottam.
2020. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De ha érdekel én a juhász- és pásztorkutyákat egy az egyben kizárnám, mivel felénk a legtöbb kutyatámadás neveletlen puliktól, komondoroktól, ritkán kauktól, németjuhászoktól származik. Emellett staffival, pitbullal, rotweillerrel menőznek sokan, de megnevelni nem tudják. Akkor a szánhúzokat sokan csak játékkutyaként nevelik, közben hazahord egy fél baromfiudvart. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, később még írok, csak közben el kell mennem.
2020. jún. 6. 17:29
 9/22 A kérdező kommentje:
*játékkutyaként kezelik
2020. jún. 6. 17:30
 10/22 A kérdező kommentje:
Most mondom én senkit sem pontoztam!
2020. jún. 6. 17:32
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!