Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bull terrier jó örző-védő kutya?

Bull terrier jó örző-védő kutya?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam, hogy egy telephelyen bull terrier volt a biztonsági őrnél, és ott sétált vele. De, a mini bull terrier volt tök kicsi. Szerintetek az jó valamire? Vagy csak inkább jelez, ha van valami?
2010. júl. 31. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
erre a kutyára igaz a mondás (Kicsi a bors,de erős!)szerintem jó !(a mini is)
2010. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nincs h mini -.-"
2010. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
el kell,hogy keserítselek,van.Nézz utána max 35 cm magas.Remélem most nem utálsz:)
2010. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Hogy ne lenne mini :))) Neked beakadt a mini yorki téma. Bullterrierből igenis van mini, nézd csak: [link]


FCI standard, nekik van miniből, csak Yorkinak nincs.


Egyébként kicsi a bors valóban. Olyan fogása van, hogyha képezve van, akkor nagyon sokáig képes lógni a csibész karon, szerintem akár a végtelenségig, ha nem jön az ereszd parancs. Gyors, nagyot tud ugrani, keméyn a harapása. De képezni komolyan kell, és nem vadítani, mert akkor egy idegronycs lesz csak belőle, hanem Őrző védő munkára képezni.

2010. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
jujj de ari
2010. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Igen,de ajánlom még a komondort a belga juhászt,német dogot,és az Ír farkas kutyát.
2010. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem őrző védő munkára inkább a roti, németjuhász, belga juhász, dobi, cane corso, kanári szigeteki kutya a jó.

Vagy nagyobb testű stafi.

A lényeg hogy jó jelző legyen,ne legyen lomha lusta, és azonnal eresszen ha kell.

Én személy szerint olyan kutyát választanék, amelyik minimális képzést igényel, jól jelez, és ha éles akció van akkor ne tépje szét az embert, csak harapja meg döngölje a földbe, és addig tartsa ott amíg az őr odaér.

Ilyen feladathoz azért kell egy kis tömeg.

2010. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
21%

az noan jo orzo vedo kutya egyszer lattam neten egy bikaviadalt ahol egy bullteriert es egy bikat osszeeresztettek a bullterier naon nagy sebeket csinalt a bikan sajnos nm tom leirni a linket mert nm tom h h l neztem de egyebkent a baratomnak is ienje vn es naluk a hazba nm megy be senki idegen meg amikor en elore kezdtem odajarni kikellet kotni a kertbe a kutyat

sztem naon cuk mukkok de nm art veluk vigyazni

2010. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Allison ***** válasza:
100%
Hát nemt udom, én több ilyen kutyát ismerek és túl barátságosak de elijesztésnek biztos jó.
2010. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem minket láttál? :)

Biztonsági őr vagyok,jó nagydarab csaj,és egy elég kicsi,csíkos bullterrier szukával dolgozom.

Előtte meg egy fehér kan volt,szintén kis termetű.

2010. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!