Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most haragszik rám a kutyusom?

Most haragszik rám a kutyusom?

Figyelt kérdés
Ma volt hogy felugrott az asztalra és megcsócsálta a pizzát, én meg fogtam és a pizzával rácsaptam egyet és hozzábasztam. Ettől annyira megijedt hogy bepisilt, de azért nem bántottam, meg alapvetően csak azért kap hogyha megtámad valakit vagy megeszi az ennivalónkat. Most itt fekszik mellettem elfordulva, mit tegyek hogy megbékéljen velem?
2020. jún. 11. 11:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként egy 7 hónapas staffordshire bullterrier és egy cane corso keverék
2020. jún. 11. 11:26
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Figyi, lehet szépen is fegyelmezni. Ha érzékenyebb lelkű ezzel simán kisebb traumát okozol neki. Te mit szóltál volna, ha 5 évesen rosszat csinálsz anyád meg hozzádvág egy pizzát? Lehet te is bepisiltél volna ijedtedben. Ha rácsapsz PICIT az orrára, és felemeled a hangod abból is meg fogja érteni hogy ezt nem szabad. Lehet párszor el kell vele ezt játszanod de a kutyához türelem kell. Nem feltétlen megsértődött, csak nem érti ezt mi a f*szért csináltad.
2020. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Trágárság nagyon kellett bele? Az állatoknak nincsenek emberi érzései és értelme. Nem kell megbékélnie. A falkavezér semmit nem ér, ha gyenge. Ha erőtlenséget mutatsz, akkor nem ért az egész semmit.
2020. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó: Nem farkasok, háziasított állatok. Jobban emberibbek már, mint vadak. Bizony vannak érzéseik, de ennek utána is olvashatsz, ha én nem tudlak meggyőzni erről számos kutatás hátha fog. Dehát mi emberek felsőbbrendűnek érezzük magunkat.
2020. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Legyél következetes. Majd megbékél. Nem kell neki nyalizni, mert különben tök felesleges volt leszidni. Ettől még szeretni fog. De nem kell neki mindent megengedni.
2020. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem haragszik, sokkal inkább kerüli a konfliktust.


Ha hozzászólsz, magadhoz hívod, hogy reagál?

2020. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Lepontoztal mindenkit.


Gondolom kamu a kérdésed,

Egyébként jófajta kutyánál alkamazod ezt a nevelési módszert.

Majd ha 2 éves lesz, egyszer racsapsz, az tövig leharapja a kezed...


De szerintem ne sertodj meg te sem.

2020. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen jó és határozott reakció volt. Nem verted meg, de értésére adtad, hogy ez nem oké. El ne kezdj most udvarolni neki, mert akkor nem ér semmit. Cane corso és bull keverék ráadásul, ehhez kell a határozottság. Majd túlteszi magát rajta, ne izgulj.
2020. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Ne próbáld megbékíteni, most egyszerűen csak tudja, hogy rosszat csinált ezért összehúzza magát. Azért az nem a vilagvege, hogy megdobtad egy pizzaval, gondolom azert nem teljes erőből hozzavagtad, raadasul azért az csak egy pizzaszelet, nem egy féltégla, semmi baja nem lesz, bár azért rendszert ne csinálj belőle. Elég ha max egy picit rákoppintasz vele az orrára és erősen raszolsz, hogy nem szabad.
2020. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Egy ilyen érzékeny kutyánál bőven elég lett volna egy sima, határozott rászólás, megértette volna.


Nem haragszik, egyszerűen csak behódol, nem néz a szemedbe.


Szintén felesleges ignorálni is (amúgy nem rossz büntetési módszer, de itt most nem szükséges), felfogta a leckét.


"Megbékél", ha simogatod, szeretgeted.

2020. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!