Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a bélelzáródás tünetei...

Mik a bélelzáródás tünetei kutyáknál?

Figyelt kérdés

Hello.

Ma a 8 éves 30-45kg-s kutyám elég sok csontot kapott de a gyomra elég jól bírja mert hetente szokott kapni. De lehet hogy most egy kicsivel többet kapott.


Most nagyon félek hogy bélelzáródást fog kapni.

Nagyon figyelem de eddig nem csinál nagyon semmit.

Bélelzáródásnak mik a legfőbb tünetei? Miket figyeljek rajta hogy tudjam mikor kell elvinni az állatorvoshoz?


Legközelebb nem fogok ennyi csontot adni neki a korára tekintve


Válaszokat köszönöm!



2020. jún. 13. 19:14
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
rendben csak nagyon aggodom most érte. Reggel adjak neki kutyatápot ahogy eddig is vagy egy darabig ne egyen semmit?
2020. jún. 14. 01:45
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most inkább ne.


Én általában akkor voltam ilyen aggodalomban amikor kukázott, és kiette a csontot. :( Azóta van babarács a konyhán, de volt nekem is pár álmatlan éjszakám egy jó rántott csirkecombos hétvége után...


Neki jól megdagadt a gyomra, sokat ivott szintén, meg láthatóan szarul volt. Egyértelműen nem volt elzáródása, néha hangokat is adott ki a gyomra. Jobbnak láttam mindig, ha nem adok neki semmit, csak vizet egy ideig. De ő egyébként is csak napi 1x eszik, szóval nem nagy dráma.


Látni fogod majd, ha most teleissza magát vízzel akkor ő is felfúvódik, reggel ha lepisili és láthatóan túl van a nehezén, akkor valami könnyűt adhatsz neki. Néha érdemes szerintem kicsit megnyomni a hasát, mert elvileg fájnia nem kéne nagyon.


De mondom, az is belefér még, ha látod, hogy kicsit szarul van. Mint az emberek karácsonykor. Egy-két böfi, meg fél nap diéta és minden ok.


Figyeld a kakit, hogy van-e. Lehet, hogy bogyós lesz, meg kemény, meg világos. A lényeg, hogy legyen.


De nem vagyok orvos, csak 13 éves kukabúvár gazdija. Egyszer mentünk ilyen miatt éjjeli ügyeletre, de akkor nyújtogatta a nyakát, és hányni próbált, de nem sikerült, furán nyelt. Akkor is csak egy injekciót kapott, és másnapra jobban lett.

2020. jún. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Most kimentem és megnyomkodtam a hasát. Semmi nem reagált rá csak nézett hogy most mit csinálok. És utána büfögött egyet.
2020. jún. 14. 02:37
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megnyugodhatsz, reggel ébredés után nézd meg, hogy miujság vele.
2020. jún. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
rendben és köszönöm a válaszaidat
2020. jún. 14. 02:58
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, reggel számolj be. Ha úgy látod, hogy romlott a helyzet, vagy nincs kaki, akkor egy állatorvosi konzultáció nem árthat.
2020. jún. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
rendben, ugy lesz
2020. jún. 14. 03:10
 18/29 anonim ***** válasza:
76%
Ha gondolod,h sok lesz,miert nem adaz egy fel kisdoboz natur joghurtot? Nekunk az segitett.
2020. jún. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Nincs most itthon natur joghurt.


Egyébként most kimentem hozzá és megnyomkodtam a hasát és egy kicsit nyögött hozzá de szerintem az azért volt mert elég erősen nyomtam be.

Kihivtam, felállt oda jött hozzám megint megnyomkodtam a hasát de semmi. Nem is láttam öklendezni.

2020. jún. 14. 04:39
 20/29 anonim ***** válasza:
76%
Azóta?
2020. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!