Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem való annak kutya,...

Miért nem való annak kutya, aki nem ismeri mi a faj és a fajta?

Figyelt kérdés

Sokan okoskodnak ezzel, valóban ettől függ, hogy valaki jó állattatrtó-e?

Vagy pl. Mindenkinek kellene tudni az ohm törvényt komplex tartományban, kirchhoff törvényeket, meg indukciós törvényt, aki tv-t akar otthonra? Vagy mi a logika emögött?



#faj #fajta #Qutya
2020. jún. 15. 11:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Kérdezted, elmondom.


Aki nem tudja, hogy faj vagy fajta, az jó eséllyel: felballag a jófogásra vagy hasonló oldalra, vesz magának egy "fajtiszta" kiskutyát huszezeré, és konyhai maradékkal, chappivel eteti majd. Rosszabb esetben láncon köt ki az udvar végében.


A zebrapintyes példa nettó baromság. Tudod róla, hogy zebrapinty, ami a fajTÁJA, es tudod, hogy a FAJ, amibe tartozik, az pedig a madár.

Azért szerintem te is elég hülyének néznéd az embert, ha elkezdené magyarázni, hogy a zebrapintyed fajtája a madár. Nemde?

2020. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
19%

Továbbra is fenntartom, hogy a pedigré, a csepi, a lánc és a többi egyáltalán nem következik abból, hogy ezt az idétlen biológiai magyarítást sokan félreértik.


Nyilvánvaló, hogy ha akkora különbség lenne, mint az angolban (species/breed), akkor ez nem lenne a köznyelvben elterjedt hiba.


Annyira jó, hogy ennyiről képesek vagytok elítélni valakit, és levezetni, hogy ő egy állatkínzó.


Olyanok vagytok, mint a környezetvédelemben a sötétzöldek.

2020. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

Nézd, aki itt sötéten viselkedik észérvek híján, az te vagy.


De akkor elmondom a te szinteden, hogy végre felfogd: ha valaki akkor paraszt, hogy egy tök alap kutyás dolgot nem tud a kis agyacskájával felfogni és megjegyezni, annak egy valamirevaló tenyésztő/menhely nem ad kutyát. Hidd el, tudom, miről beszélek. Szóval erről ennyit.


A pintyes példád meg miután dugába dőlt, jött a vagdalkozás. Harmatgyenge...

2020. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem az én szintemmel van probléma, mivel nem én vezetem le egy köznyelvi elterjedt butaságból, hogy valaki jó eséllyel fogja láncra verni a kutyáját..


De örülök, hogy ti valamitől felsőbbrendűnek tudjátok érezni magatokat, napi betevő legyen meg. Nem nagy az igényszint. :)

2020. jún. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen nem vagy képben, megint csak a személyeskedés. Érvelj, vitázz... vagy az nem megy? Akkor miért nem látod be, hogy nincs igazad?
2020. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Érveltem, csak nem vagy hajlandó tudomásul venni.
2020. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó, a wikipédiában olvass utána az érvelésnek. Sajnálatos, hogy még a szavak jelentésével sem vagy tisztában. Így inkább ne írj ide.
2020. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Ezaz...


Az nem érvelés, hogy hibás hipotézis mentén felhozod a madaras példát, majd amikor egyértelmű cáfolatot kapsz rá, átmész személyeskedésbe. Ez nem érvelés, nem vita. Ez ilyen tipik magyar proli f@szoskodás.

2020. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!