Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem alszik...

Mit tegyek ha nem alszik éjszaka a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni van egy 10 hetes kiskutyám. 2 hete hoztuk el és hát az elején gondoltam biztos azért kel fel ennyiszer éjszaka, mert hiányzik az anyukája,de sajnos nem így lett. Kb minden éjszaka felkel vagy 2szer vagy 3szor és soha nem aludja túl az éjszakát. Már próbáltam a fürdőbe tenni, hogy aludjon ott de annyira sírt, hogy nem tudtam ott hagyni , azt is próbáltam, hogy egy külön kis helyet csináltam neki el kerítve de azt is hiába, mert ott is el kezdett sírni és kénytelen voltam ki engedni. Azért szerettük volna elkerítni, hogy éjszaka aludjon meg még vannak gondok a szobatisztasággal is. Az alvást meg lehet valahogy oldani, hogy aludjon? Vagy az ilyen kiskutyáknàl így szokott lenni? Vagy ha meg lehet oldani hogyan? Ja és mikor felkel egyszerűen nem hajlandó kb 1 óráig visszaaludni. Nagyon fontos lenne egy kis segítség!

Elnézést kérek a helyesírási/fogalmazási hibákért!



2020. jún. 22. 01:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon nehéz és fárasztó dolog nektek is és a szomszédoknak is, de amig úgy reagálsz az éjjeli dáridóra, hogy foglalkozol vele, addig sajnos nem fogja abbahagyni. 10 hetesen még picike, de azért már át kellene aludnia az éjszakát, ha 2 hete nálatok van.
2020. jún. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Unatkozik. Remélhetőleg kertes hàzba vagytok, engedd ki. Hagy szaglásszon, hallgatózzon.

Ha panel, akkor bebizonyosodott hogy oda nem való kutya.

2020. jún. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van a kiskutyammal, szóval most lesem én is a válaszokat.

Tiéd is későn alszik el és korán is kel?

2020. jún. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem vagyok annyira jó és kitartó mint ti. Én öreg kutya mellé hoztam egy kölyköt, az öreg az 13 éve velem alszik. 1-2 átsírt éjszaka után pedig megenyhültem, és úgy voltam vele, hogy nofene, gyere te is. Azóta nincs sírás, sőt jól is alakult, mert inkább együtt alszanak,a lábam végébe. De semmiképp sem szeretnék mindenkit arra buzdítani, hogy aludjon a kutyájával egy ágyban.


Viszont már így is volt ránk panasz a szomszédoktól (gyerek gitározik + furulyázik), így nem akartam patáliát csapni abból, hogy itt egy kölyök aki heteken át sír.


Előtte viszont sokat utánaolvastam. Hiányzik neki a megszokott meleg, odatehetsz neki egy melegvizes palackot amihez hozzábújhat, de persze a legjobb megoldás ignorálni az éjjeli sírást, és remélhetőleg hamar belátja, hogy nincs értelme a hisztinek, és nincs semmi baj.

2020. jún. 22. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ágyba aludni is próbáltam vele de legalább 5ször már le pisilte a matracom... Ki engedni az udvarra meg nem fogom mert van másik két kutyám egy 1 éves és egy 3 éves és ez miatt nem nagyon engedném még oda..
2020. jún. 22. 04:33
 6/13 A kérdező kommentje:
Az enyém nem későn fekszik le hanem kb az egész napot is át alussza szóval alszik kb 2 órát fel ébred játszani enni és utánna vissza alszik.. Már meg próbáltam azt is, hogy nem engedem annyit aludni hátha akkor éjszaka alszik többet de nem...
2020. jún. 22. 04:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez ebben a korban még normális. Az esti etetés előtt próbáld minél alaposabban elfárasztani. Ha már megvan 3 oltása, és a felnőtt kutyáid is oltottak, egészségesek, akkor ők is jól el tudják fárasztani játékkal, ha összeszoktatod őket.
2020. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi elég "keményszívűek voltunk". Amíg pici volt, éjjel szobakennelben volt: első éjjel sírt kb. egy órát, egyszer ránéztünk, hogy tuti nincs-e baja, de annyi. Második éjjel már csak 10 percet nyüszögött. Harmadik éjjeltől végigaludta az éjszakát. - De ezen ti már túl vagytok:(

Ami még segíthet: én a kutyának vett takaróval aludtam egy éjszakát, hogy átvegye a szagomat és utána azt tettük be neki a többi játékával a szobakennelbe.

2020. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Lena7 ***** válasza:

Szerintem lekell fárasztanod alvás elött. (Régen az én kutyám is akkor rosszalkodott ,amikor nem fárasztottam le őt annyira)


Ha meg kertes házban laktok ,akkor enged ki (nem szokott már olyan hideg lenni ,szóval 1-2 éjszakára nyugottan kinthagyhatod. Esetleg tegyél ki neki majd valamit ,amin majd tud pihenni).

2020. jún. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tehetem ki éjszakára.. Mivel ő még csak 10 hetes nem nagyon szeretném. Szobakutyának akarjuk nevelni és nálunk most kb egésznap esik az eső a fű tiszta víz és ha a fűre megy akkor nagyon vizes fog lenni este..
2020. jún. 22. 09:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!