Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora és milyen szájkosarat...

Mekkora és milyen szájkosarat vegyek 4 hónapos törpetacskó kiskutyámnak utazáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretném kistestű (törpetacskó) kutyám boxon kívül szállítani buszon, vonaton. Kötelező a nyakörv, póráz, szájkosár. Szájkosarunk még nincs, milyen lenne a legjobb, amit elfogadnak a járműveken, de neki sem rossz (tud lihegni, nyalni, ha akar)?
2010. aug. 1. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Fressnapfban lehet venni kifejezetten kiskutyáknak valót. Inkább szájszíjat vegyél mint szájkosarat:)
2010. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És persze ott rajta van a csomagoláson,hogy mekkora orrú kutyusokra való. Mérd le a kutyusod orrának szélességét.
2010. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szájszíjjal is fel szabad vinni a kutyát buszra, vonatra? Mert a rendelet kifejezetten szájkosarat ír. A szájszíjból elvileg ki tud harapni, ha akar, nem? Vagy ha túl szoros, akkor lihegni sem tud... biztosan jó ez?
2010. aug. 1. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell túl szorosra állítani,és persze,hogy jó,én is azzal hordom a kutyám,még a legbunkóbb sofőr és ellenőr sem kötött bele. Tud lihegni,de harapni nem tud vele. Kicsi kutyákra nincs is nagyon pici szájkosár,én sem kaptam az enyémre,ezért jó a szájszíj is.
2010. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam itt, a negyedik hozzászóló szerint nem egyenértékű a kettő. De ha te ezt tapasztaltad, akkor jó, nekem is szimpatikusabb lenne.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__589452-szajsz..

2010. aug. 1. 15:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit az egyik válaszadó linkelt,arra azt hittem én is,hogy szájszíj,de ezek szerint az már szájkosárnak minősül. Az olyan tuti jó,és olyant kisebb kutyáknak is lehet kapni. Szerezz be egy olyant szerintem.
2010. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(nekem mondjuk egy egyszerű szíj van,azért sem szóltak soha,de ezek szerint elvileg az nem jó,attól függetlenül nekem soha nem kötöttek bele:) )
2010. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szájszíj nagyon nem jó egy kutyának, összeszorítja a száját és lihegni sem tud, ha meg nagyon laza, abba beleköthetnek. A legjobb egy rácsos, bőrből vagy műanyagból készült szájkosár, én is ilyet használok a kutyámnál. A fémből készült kényelmetlen a kutyának és elég nehéz is, a bőrből vagy műanyagból készült viszont nagyon jó.
2010. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doggy11 ***** válasza:

Lehet kapni,bőr vagy műanyag ici.pici szájkosarakat.

De szinte minden kutyás üzletbe belehet vinni a kutyust hogy rápróbálhasd!

üdv.:Mária

2010. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!