Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csontos húst nem jó minden...

Csontos húst nem jó minden nap adni kutyának?

Figyelt kérdés
Kap mellé színhúst is meg belsőséget is(belsőséget valamikor 2 naponta).Viszont azt hallottam,hogy jobb a csontos húst pl.farhátat egyik nap adni másnap nem,hogy ne mindig csontosat kapjon.

2020. jún. 27. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem. A sok csontos szorulást okozhat
2020. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha barfoztok, akkor annak része a csontos hús is napi szinten a kutya emésztésének megfelelően (végtermék és vérkép alapján), a csontos hiánya okozhat híg székletet, illetve hosszabb távon felborulhat a foszfor-kálcium arány, ami hiánybetegségekhez vezethet, barf étrenden tartott kutya alapvetően a csontos húsból nyeri a kálciumszükségletét, kivéve ha ezt nem pótlod csontporral vagy más kiegészítővel. Szóval ha megfelelő arányban kap hozzá belsőséget, színhúst és zöldséget/zöldpacalt és a széklete is jó, vérkép alapján nincs hiánybetegsége, akkor jól csinálod, ne változtass rajta. 2 éve barfozok, soha nem hallottam még olyat, hogy valaki csak időszakosan ad csontost (belsőséget szoktak adni "tömbösítve" de én annak sem vagyok a híve, jobban fel tudnak szívódni a szükséges vitaminok, ha napi rendszerességgel kapja a kutya).

Bízom benne, hogy ezt nem kell külön leírni, de azért mégis, főzve semmilyen csontost nem ajánlott adni a kutyának.

2020. jún. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Barfozunuznk mindket kutyankkal. Napi ket etkezes,sportkutyak. Minden etkezes 1/3-a csontos hus!!!!! Kulonben fosna. De csirket SOHA nem adunk foleg nem a csontjat.....
2020. jún. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
3-as vagyok. Nincs szorulasa a kutyaknak ,mert a csontoshus melle meg hust/halat kapnak meg zoldseget. (Belsoseget heti 1-2x)
2020. jún. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egy BARF csoportot keress, ott jobban értenek hozzá.
2020. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!