Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a 12 hetes...

Hogyan szoktassam a 12 hetes máltai selyemkutyám pelenkához?

Figyelt kérdés
Eddig oda pisilt, de már három napja egyszer se.
2020. júl. 7. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ezért nem jó a pelenka. Ezzel arra tanítod a kutyát, hogy bárhova mehet a pisi bent, mivel ő nem tud különbséget tenni, padló, szőnyeg és pelenka között.
2020. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem sajnos sosem sikerült a pelenkára szoktatás.

Helyette inkább azt javaslom, hogy óránként, 2 óránként vidd le. De mindennap legyen fix 2 időszak amihez hozzá tud szokni, hogy akkor viszed sétálni,így berörgül neki. 😊

Sok sikert.

2020. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Mi a fenének erősítenéd meg benne, hogy jó ötlet a lakásba pisilni és szarni? Kétóránként vidd le mindig ugyanabban az időpontban, ne találkozzon más kutyákkal ha nem muszáj még, aztán fokozatosan növeld a séták közötti időt.
2020. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el a pelenkát. Utána csak szenvedés lesz leszoktatni róla
2020. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Van egy tippem, hogy a kérdező nem is akarja szobatisztaságra szoktatni. Gondolom macerás még naponta háromszor is levinni a kutyát... Csak akkor minek is kell a kutya?
2020. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gyermekkoromban a 4.-en tartottunk labrador kutyát, napi 2 sétával teljesen jól elvolt.

Ehhez szokott hozzá, szerintem a kérdezőnél sem lesz probléma, csak lehet hogy az első fél év macerás lesz, aztán megtanulja a kutyus a rendet...

2020. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
12 hetes még baba, ne várj tőle csodát. Ha lehet, a pelenka csak vészmegoldás legyen, és inkább azt szokja meg, hogy kint végezze a dolgát. Nem tudom, az oltási programmal hogy álltok. Lehet kapni helyhez szoktató spray-t, nem tudom, mennyire segít, egy próbát megér, hogy azzal fújjátok le a pelenkát, nem csillagászati az ára, ha mégse jönne be. Illetve van ennek az ellentéte is.
2020. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én kutyám kiskorában bepisilt akkor fogtam és kitettem az előtérbe.

Egy idő után már előre kiment. (Járólap, könnyebb takarítani) de pelenkára sose szoktattam volna, ideiglenesen sem. Vidd ki amikor csak tudod.

2020. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az időskori inkontinencia miatt nem tartom hülyeségnek, hogy tudja a pelenkát (vagy a kutya WC-t) használni. De ne az legyen a fő csapás szobatisztaságra nevelésnél.
2020. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!