Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen eltúlzott dolgok...

Milyen eltúlzott dolgok vannak a falkavezérségben?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy már túlzás eza vezéres dolog. Hogy a vezér eszik előbb, a kutya várjon a kajára, amíg a vezér azt nem mondja, a vezér megy ki előbb az ajtó...stb. Miket tudtok még, ami tényleg túlzás, és ami tényleg igaz?
2010. aug. 2. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Csak annyiban túlzás, hogy a dolgok általában nem feketék és fehérek. Ez összetettebb kérdés annál, minthogy ilyen általánosságban meg lehessen válaszolni.


Általánosságban ugyanis pont a falkavezérség és az ahhoz köthető rítusok az irányadóak.


De mondok neked példát: túlzunk, amikor azt mondjuk, hogy a kutya vezérnek képzeli magát, hiszen a kutya is pontosan tudja, hogy nem tehet azt amit akar (ha másért nem, akkor azért, mert rázárták az ajtót) márpedig amikor nem tehet amit akar, akkor nyilván nem ő a vezér. Ilyenkor az igazság inkább az, hogy a kutya pozícióban túl közel áll a gazdihoz, és ezért mindig próbál feljebb törni. Mégis egyszerűbb, és mindenki számára érthetőbb, ha azt mondjuk, hogy a kutya a főnök.


Az is túlzás, hogy mindig a legerősebb a falkavezér. Ez ugyanis nem a fizikai erőn, hanem a tekintélyen múlik. Ismerek olyan 45 kg-os csajt, akinek bármit megtesz a két dobbermannja, pedig ott aztán világos, hogy ki az erősebb. Vagy előfordul a természetben olyan, amikor egy idős farkas áll a falka élén, akinél a 2-3 éves kifejlett kanok nyilván erősebbek, mégsem törnek a helyére.

2010. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Az embernek, az emberi gondolkodásnak esetleg túlzásnak tűnhetnek ezek a dolgok, de a kutya nem emberül gondolkozik. Ezek a gyakorlatok a kutya kommunikációs rendszerének a részei, ő ezeket ösztönösen értelmezni tudja. Olyan, mintha megtanulnánk egy idegen nyelvet azért, hogy kommunikálni tudjunk egy másik emberrel, csak itt a kommunikáció nem emberek között, hanem két teljesen különböző faj között történik.
2010. aug. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

ezek nem eltúlzott dolgok hiszen egy falkában is így van:

a falka ehet először a maradék meg az alattvalóé.

mindig a falkavezér megy elől és nem az alacsonyabb rangú.

2010. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az benne a túlzás, hogy Jan Fennel és társai csodaszerként reklámozzák a módszerüket, pedig csak arról van szó, hogy szabályokat állítasz fel, amit mindig be is tartatsz a kutyáddal. Ha nincs meg benned a határozottság, ami egy kutya neveléséhez kell, akkor teljesen mindegy, ki megy ki előbb az ajtón, de ha határozott vagy és képes vagy érvényesíteni az akaratodat, akkor ehetsz a kutya után, kimehetsz utoljára az ajtón, akkor is tisztelni fog.
2010. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22:33-assal teljessen eggyetértek.Én nem rég kezdtem olvasni egy Jan Fennell könyvet,de egyenlőrre nagyon nem tetszik,és semmi újjat nem mondott nekem.Sőt,kipróbáltam az egyik tanácsát (többször is),és nekem nem vált be.Viszont a kérdés nagyon jó,és szerintem nagyon összetett rá a válasz.Nekem az a tapasztalatom,hogy valamelyik kutyánál bejön,valamelyiknél elég kevesebb is.Mivel a kutyák a farkastól származnak,ezért hasonlóan működnek.Kell egy falkavezér,de egyáltalán nem biztos,hogy azokon az elveken leszel falkavezér,mint a farkasoknál,vagyis amiket leírtál.Más módon is meglehet teremteni a TEKINTÉLYEDET (ez a kulcsszó).Két jó példa erre.1.Ismerek egy kutyát,akit teljessen aszerint neveltek,amiket te leírsz,és tényleg nagyon okos kutya.2.Gyerekkoromba volt egy keverék kutyám,akit nem nagyon neveltünk,mert erről a falkavezérségről akkor még,a szüleink se hallottak,és valahogy magától alakultak a dolgok.Vidéken sokat játszottunk vele,nagy kertben,boldogan élt,és minden jött magától.Nem volt vele semmi gond,a hozzánk való ragaszkodása miatt.Az utcán is odajött ha hívtuk (tanítás nélkül),sose kellett póráz...stb.Viszont,a mostani (növendék spániel) kutyámmal (budapesti lakás kutya),megszenvedem a tanítását,mert bár okos,de van benne egy nagy adag önfejűség is.Nekem a "nagy tanítók" közül "A CSODÁLATOS KUTYADOKI" (National Geographic péntek 17:00 óra)jön be a legjobban.Sokat lehet tőle tanulni (ő is vallja a falkavezérséget,a saját módszerei alapján),mert nem csak a szája jár,hanem minden adásba bizonyítja is,különbőző kutyákkal.
2010. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!