Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől vadulhat meg a 3 éves...

Mitől vadulhat meg a 3 éves szuka kutyám esti etetéskor?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyánk, 3 évig imádták egymást, de most nem tudom mi ütött a lányba, a kaja miatt nekiment a fiúnak tegnap este és ma este is megismétlődött.. :'(

Tegnap óta van ez, hogy egész nap nem esznek (csak reggel, akkor minden oké), aztán este megbolondul a szuka és mindkettejük adagját meg akarja enni, ha a másik 1 méterre van, akkor morog rá majd ráugrik és szét kell szedni őket. Mivel 3 éve egész nap nyalják-falják egymást, játszanak állandóan, együtt alszanak így nem vagyok ehhez hozzászokva. És olyan ideges vagyok miattuk, hogy már félek, hogy baja lesz a babámnak, 30 hetes kismama vagyok...


Holnaptól adjam nekik külön szobában a kaját? Ma azért még megpróbáltam a szokott módon. Szépen leültek, "tiéd" szóra elkezdett enni a szuka, a kan meg inkább arrébb ment, hogy ő nem eszik.

Aztán megtörtént, amitől féltem.


Tegnap, amikor szétválasztottam őket, kizavartam a szobából a szukát és rám is morgott, úgy éreztem, hogy simán meg is harapott volna... pedig soha az életben senkivel nem volt agresszív. És szeret engem.

Hogy kell kezelni egy ilyen helyzetet? Lehet az is, hogy hagynom kellene? Mivel ez teljesen új nekem, nem tudom, hogy ezek után mennyire bízhatok benne, hogy nem ártana-e a társának.


Okozhat ilyen viselkedést álvemhesség? Tavaly álvemhes volt, de akkor inkább csak szomorkodott és játékokat gyüjtögetett maga köré. Nem rég múlt el a vérzése és a mellbimbója meg van nőve.


(Biztosan nem lesznek kiskutyák, de jövőhéten megyünk dokihoz, hogy ha álvemhes, akkor kapjon kezelést, múltkor hamar rendbejött.)


2020. júl. 11. 02:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy ízlik neki, szeretné, ha többet kajálhatna. Lehet, hogy irritáció, idegen tárgy okoz idegességet. Amennyiben valóban éhes, az súlyos tünet lehet, orvoshoz kell vele fordulni.
2020. júl. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk mi lenne ha ivartalanítanád,mindkettőt,de főképp a szukát? Ha kb.évente álvemhes az nagyon nem tesz jót neki..

Higgadtabbak is lennének,mindketten.

2020. júl. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Remek, ivaros kutyákat tartotok együtt, és csodálkozol hogy balhé van?
2020. júl. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem az a baj, hogy ivarosak ... inkabb, hogy neveletlenek.


Jol nevelt kutya nem dont es nem is donthet ugy, hogy konfliktust general a gazdi engedelye vagy utasitasa nelkul.

2020. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
De, baj az ivarosság, ugyanis erős feszültségforrás- a lehetséges betegségek mellett.
2020. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Etesd őket külön. Nem ez lenne a legegyszerűbb?
2020. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy rossz napjai voltak. Köszi a nem túl kedves, okoskodó válaszokat is. :) Nem voltak hasznosak nekem, de nem pontoztam le senkit.
2020. júl. 12. 07:35
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem magyarázkodni akarok, csak, hogy ne jöjjön több vélemény:

Jártunk kutyasuliba. Nem neveletlenek, annyi igazság lehet benne, hogy nem én vagyok a falkavezér, hanem a barátom..


Én szeretném ivartalaníttatni őket, már tavaly is szerettem volna, a barátom volt úgy vele, hogy megnézzük az idei évet és, ha lesz valami ehhez hasonló dolog, akkor teszünk ellene. Rendszeresen visszük őket állatorvoshoz, nyilván beszéltünk vele erről is. A kannak, mivel elég jó a vérvonala, a doki sem ajánlotta az ivartalanítást azonnali hatállyal. Megértette a barátom döntését. Már valószínű, hogy azt fogja ajánlani ő is jövőhéten, akkor biztos megfogadja a tanácsát.

2020. júl. 12. 07:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdezni akartam, hogy lehet-e álvemhes, mert a tesómék szukája akkor kezdte hirtelen támadni a társát, amikor az volt. Ivartalanítás megoldja.
2020. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyák?
2020. júl. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!