Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyaralás kutyával??

Nyaralás kutyával??

Figyelt kérdés

2 hét múlva megyünk a balcsira nyaralni, én, férjem, kislányunk és az 1 éves kutyánk.

Az út kb 4-5 óra. Nagyon rosszcsont kutya, ha unatkozik szétszedi a lakást itthon. Mindenképpen viszünk valami rágcsát amivel egy ideig elszórakozik, 1 2 új játékot, de mire figyeljünk még? Tervezünk menni kutya strandra de az hogy működik? nem vagyok biztos a behívhatóságában sem. Illetve ha nem tudjuk magunkkal vinni nyugodt szívvel ott lehet hagyni a lakásban? Esetleg a fürdőben? esetleg vigyük el itthon kutyapanzióba?


2020. júl. 13. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hívható be, akkor csak pórázon, közvetlenül mellettetek legyen. Az se mindegy, hogy más kutyákkal, hogy jön ki, mert olyan strandon, ahova bevihető kutya, esélyes, hogy más kutya is lesz.

Ott hagynád idegen lakásban, amikor írod, hogy szétszedi? Nem lesztek népszerűek a szállásadónál :D

Szerintem hagyjátok itthon valakivel, aki tud róla gondoskodni, amíg ti nyaraltok.

2020. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Strandon is tudtok pórázt használni, sőt, a vízbe én csak úgy vittem be az enyémet tavaly, mert első alkalommal voltam vele strandon, és nem volt korábbi tapasztalat, hogy szeretni fogja-e ráérez-e egyből az úszásra vagy segíteni kell neki. Nem tudom, a szálláson lehet-e hagyni, ezt ott kellene megkérdeznetek. Strandra csak olyan helyre vihetitek, ahol nincs kitiltva a kutya.
2020. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kutyákkal nincs gondja, nagyon szereti őket, barátságos játékos. Soha nem agresszív.

Igazából nem konkrétan úgy szedi szét a házat,hogy tégláira bontja. Csak ha lát egy újságot azt szétkapja, mi fával tüzelünk télen pl akkor gyújtóst. De annyira nem kártékony.

1 éves kutya.

Sajnos senki nem tud rá vigyázni, panzióban meg félteném és esetleg szeperációs szorongás miatt mert csaladtag

2020. júl. 13. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Tavaly ahol megszálltam, a szállásadóknak is voltak saját kutyáik, cicáik, lehet, hogy tudtak volna alkalmanként vigyázni a kutyámra, de sok programot csináltunk együtt, és nem mentem olyan helyre, azt tudom, hogy aki kérte, annak vásároltak, nagyon kedves idős házaspár. Idén máshova megyek, azt még nem tudom, milyen lesz.
2020. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hagyd a szállodában, ha biztosan nem üvölt egyedül az új helyen sem, és mindenképp boxba zárva hagyd bent. Ne tegyen kárt semmiben!

Ha nem behívható, ne engedd el.

2020. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-5 órás útra egy pisi szünetet iktassatok be. Mielőtt indultok kicsit mozgassátok meg.

Ha mindenhova viszitek magatokkal kicsit más világot fogtok megismerni, mint eddig. Egy rakat helyre nem engednek be. Étteremben csak kerthelyiségbe mehettek. Ennek ellenére lesz, amikor azt fogják mondani, hogy ne szenvedjen a kutya a napon, menjetek be inkább a légkondicionált részbe. Lesz, ahova behívnak, mondván, hogy milyen aranyos kutya, de olyan is lesz, hogy valaki sikítozni kezd, hogy jaj ez biztos megharap egy gyereket (a mi kutyáinknak akkor van ünnep, ha iskolába megyünk bemutatóra és egyszerre 100 gyerek gyötri őket).

Kaka zacsi legyen több nálatok, mint a szokásos.

2020. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%

Kutyastrandon porazon legyen rajtad arnyekban vizzel. Porazzal tudtok furodni is. Kakizacsi legyen sok nalad. ❤️


Mindent lerag. Lezerfennyel tudod futtatni poraz nelkul sotetben kifulladasig.

Irkozz vele otthon.


Inden butort rakj ki a szallasrol,ami nem szukseges. H csak a megmaradot kockaztasd. De ha veled van egesz nap,nem fog ragni.



Hosszu kotellel vizbe lsda dobas-kutya usztatas.

2020. júl. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem frissek a tapasztalataim, 2 kutyával voltam most a Balatonon, és az egyik bizony egy 4 hós hiperaktív kölyök.


Nem volt egyszerű, azt kell mondjam, de remek élmény volt mindenkinek. Mi kertesházat béreltünk, így viszonylag egyszerű volt a helyzet. Ti apartmanba mentek, vagy lesz kert? Ez elég fontos kérdés.


Először körbejártuk a kertet, hogy mindenhol jó-e a kerítés, átfésültünk mindent, mert bizony találtunk csontot a kertben, nem is értem.. Mikor biztos lett a terep, akkor szabadon kószálhattak a kertben, egyébként pórázas sétákra mentünk. Sok az inger, a nyaraló, a bringás, a gyerek, a zaj (céllövölde, koktélbár, stb) a kutya, így én nem sétáltattam póráz nélkül még az idős kutyámat sem.


Egyszer sem hagyhattuk őket magukra, a kicsit még amúgy sem lehet soha, a nagy pedig eléggé kétségbe tud esni új helyen, így mindig felügyelet alatt voltak. 2 generáció ment nálunk nyaralni, így egyszerű volt a váltás, de azért rossz volt, hogy nem volt egy közös nagy kirándulás.


A kutyákat kirándulni vittük magunkkal, Tihanyba is átmentünk, kompra is lehet vinni kutyust, semmi probléma nem volt.


Ja, mi vonattal mentünk, a kicsi először utazott vonaton, de semmi probléma nem volt, kapott az útra rágócsontot, azzal elvolt, aztán pedig bealudt.


Kutyastrandra végül nem volt lehetőségünk, de vettünk nekik 10ezer forintért egy 800 literes kis gumimedencét a kertbe, abban pancsoltak.


Előre érdemes kikeresni állatorvosok számát, mert bizony nálunk volt is egy baleset, de szerencsére nem lett probléma.


Azt, hogy otthagyhatod-e bárhol bezárva a kutyusodat, csak te tudod eldönteni.

2020. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!