Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánk 4 hónaposan 17 kg. Kb...

Kutyánk 4 hónaposan 17 kg. Kb hány kg lesz felnőttként?

Figyelt kérdés
Mi 35 kilóra tippeljük. Utcai vegyes keverék. Kan.
2020. júl. 14. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Szia! Pontos válasz nagyon nem lehet megadni, de ez nem lesz számára egészséges! Mivel most kicsi, próbáljátok játékhoz szoktatni pl: labda utáni futás, bot dobálás stb. Vagy ha nagyon nem bírja, akkor csökkenteni az étel adagját. A mi kutyánk rengeteget fut és nagyon szereti is játszani, ezáltal nagyon szép kis izmos pumi :))
2020. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne egészséges? Nagytestű keverék, nem egy pumi. Játszik eleget.
2020. júl. 14. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha a kondija jó ezzel a súllyal, tehát nincs rajta felesleg, inkább vékony, mint dundi, akkor nagyjából jó lehet a tippetek, egészen biztosan nagytestű kutya lesz. Pontosan valóban nem lehet meghatározni, a nagytestű kutyák másfél éves korukig fejlődnek, izmosodnak, szélesednek, de igazán látványosan ők is kb. 7 hónapos korukig nőnek. Ezzel nem azt mondom, hogy akkor eléri a felnőttkori súlyát, de sokkal magasabb, robosztusabb annál már nem lesz, viszont ebben a 3 hónapban még rengeteget fog változni, szerintem is lehet 30kg fölött.

Viszont emiatt az ízületvédelemre kiemelten figyeljetek, futtatni semmiképp sem szabad ilyen kicsi kutyát, annyit mozogjon, amennyi neki jól esik, amitől kellemesen elfárad, én még a labdázásra sem szoktatnám rá, ott a gyors fékezések, irányváltások a könyököt, bokát is nagyon terhelik, általában ettől alakul ki a franciás végtagállás: [link]

Már most adhatok neki különböző ízületvédő készítményeket is, zöldkagylót, kálciumot megelőzésre, főleg keverék kutyáknál elég bizonytalan, hogy a felmenők mennyire hajlamosak diszpláziára.

Abban viszont igaza van az előző válaszolónak, hogy a súlyára mindenképp figyeljetek, már 10-20dkg plusz súly is nagyon megterhelő lehet, rengeteg későbbi betegség kialakulhat, ezért kell a kölyökkutyákat, különösen a nagytestűeket inkább picit soványan tartani.

2020. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Huu ha jól emlkészem az enyém is kb ennyi volt.

42 kilós lett.

2020. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. júl. 14. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyobb testű kutyáknál van ez, hogy ahány hetes, annyi kg. 40 kg biztos lesz szerintem. Az én kutyám (németjuhász) is ilyen nagy volt ennyi idősen, és ő most 45 kg-os.
2020. júl. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!