Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartjuk ennyire cukinak...

Miért tartjuk ennyire cukinak a kutyákat, hogy olvadozunk tőlük?

Figyelt kérdés
Nyilván nem mindenki. De a többségből szerintem igenis szeretetet vált ki egy kutyus. Belőlem is. De nem tudom megfogalmazni, hogy miért. Ránézek és szeretni akarom.
2020. júl. 16. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nem tudok linkelni,írd be a Youtube-ba:

Miért cukik a cuki dolgok?

Aranyos videó jól megmagyarázva. 😊

2020. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, de na. Imádom őket. De pl. az én egyik kutyám is mindig a hátán fekszik, a lábai az égben, és na, olyan aranyos, lehetetlen nem olvadozni tőle. De van, amikor leül elém a kutyám, letérdelek hozzá, és elkezdem simogatni a nyakánál. Na és akkor automatikusan odarakja a mancsát a kezemre, és emellett elkezdi nyalogatni a kezemet. Szóval na, imádnivalóak. Jó, nyilván nem mindegyik kutya olyan, mint az enyém, nem mindegyik csinálja pont ezt, de szerintem minden kutyában van egy ilyen oldal, egy ilyen rész, és na. Egyszerűen imádnivalóak. Lehet, hogy ha nem lennének saját kutyáim, akkor nem olvadoznák így a kutyáktól, de így, hogy vannak kutyáim, és tudom, hogy milyen aranyosak és viccesek tudnak lenni, így egyszerűen nem tudok "rosszul" tekinteni egy kutyára.
2020. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ennek a hátterében szerintem evolúciós és biológiai okok vannak: Az emberek nagy része a kisbabákért is teljesen oda-vissza van, hogy aranyosan gügyögnek meg mosolyognak, a kutyák pedig alapból cuki megjelenésűek.
2020. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Öhm... mert cukik...? Vannak, akik meg a kisbabáktól olvadoznak~ na, had ne mondjam, hogy belölem mit váltanak ki.
2020. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
ez a tulelesi mechanizmusuk. mind a legtobb kicsi allatnak. cukik, igy a felnott allat talan nem pusztitja el. aktivan nem tudjak meg megvedeni magukat, igy marad a cukisag
2020. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
tudományos kutatás kiderítette, hogy a kismacskákkal való foglalkozás is boldogsáhormont termel az agyban
2020. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Hasonlóan gondolkodom, mint a hármas válaszoló. Anno több tudományos cikkben is olvastam róla (amit sajnos most nem tudtam előhalászni), hogy a kutyák a háziasításuk során rájöttek, akkor a legjobbak a túlélési esélyeik, ha egy ember mellé szegődnek. Ezt úgy tudták elérni, hogy az evolúciós fejlődésük során azon külső tulajdonságaikra erősítettek rá, amik egy kisbabánál is megtalálhatók (pl. nagy szemek) és ezáltal ösztönszerű gondoskodást váltottak ki őseinkből. Szóval tesznek róla, hogy aranyosnak lásd őket, mert így ha jó gazdihoz kerülnek, a királyok életét élhetik :D :D Persze, ezt a sok szeretetet viszonozzák is, úgyhogy megérdemelnek minden szeretgetést :) :D
2020. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
A kutyák ráadásul úgy is lettek szelektálva, ahogy az embereknek tetszett.
2020. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!