Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mit jelent egy kutyánál?

Ez mit jelent egy kutyánál?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtam egy 8 hónapos németjuhászt. Volt már kutyám, de ez az első alkalom, hogy kölyökkutyám van, és mint gazda én vagyok.

Akárhova megyek, követ mint az árnyék. Ha közel hajolok hozzá arcon nyal, utána meg elfekszik és szét tárja magát nekem. Amit élvez is, simogatom a mellkasát és a hasát is , utána szereti rágcsálni a karomat, persze nem erősen. Ha le ülök bárhová, ott helyben elfekszik, és a lábamra teszi a fejét. Ha kiszállok a kocsiból, szinte felmászik rám, és nem bírok tőle ki szállni, addig amíg ő be nem száll az kocsiba.

Ez talán a szeretet jele? Vagy hála, mert tudja hogy jó helyen van?

Csak kíváncsi vagyok a válaszokra :)



2020. júl. 16. 20:57
 1/10 PITYUUUUUUU ***** válasza:
91%
Az én kis tacseszom is ezt csinálja . Szerintem örül neked és az arcon nyalás pedig a tisztelet a farkasok is ezt csinálják egymással. Én sem tudom pontosan . Várom a többi válaszolót
2020. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ragaszkodik. Még nem biztos abban, ha nem lát, akkor is biztonságban van.


"Ha kiszállok a kocsiból, szinte felmászik rám, és nem bírok tőle ki szállni, addig amíg ő be nem száll az kocsiba."

Ideje lenne elkezdeni a nevelését. Azzal, hogy bizonyos korlátokat, elvárásokat állítasz, nem fog kevésbé szeretni.

2020. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
A korlátok felállítása még korai, most a behívásnak, szoktatásoknak és a szocializációnak van az ideje (amint az oltások befejeződnek).
2020. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem annak a jele, hogy szeret, jól érzi magát Veled :)
2020. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Csak kimutatja hogy mennyire hálás neked és hogy lehet egy gazdija. Azelött vagy utcán kóborolt vagy bántották vagy a menhelyen egy ketrecbe volt esetleg egy kifutóban. Egyszerűen örül hogy már nem kell ott lennie.
2020. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

"Ha kiszállok a kocsiból, szinte felmászik rám, és nem bírok tőle ki szállni, addig amíg ő be nem száll az kocsiba."


Ez nemcsak zavaró hanem még veszélyesnek is hangzik. Abszolút nem korai leszoktatni erről a marhaságról. Még csak megenni sem kell érte a kiskutyát, a leírás alapján éppen annyi is elég, hogy nem erősíted meg ezt a hülyeséget (tehát nem foglalkozol vele, amíg kulturáltan nem viselkedik - nem arról van szó, hogy ne örüljön neked).


#3 Nem korai. Csak meg kell válogatni, hogy az első időkben mivel terheled a kutyát, természetesen odafigyelve a reakcióira, hogy ne terheld túl. (Az én mentettem 3-4 napig csak pislogott, hogy saját emberei vannak így az első néhány napban csak a legfontosabbakat tanultuk: macskák közelében nyugodtnak maradni és szobatisztaság.)

2020. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

A szajon nyalas a behodolas jele. Fogadd a behodolasat. Ezzel teged ismer el vezernek.

A hatrafekves megadast jelet.

Ragcsal: adj neki nyerscsontos a kajaja melle. A ragas oromet okoz a kutyaknak : endorfin szabadul fel. Ellazulnak tole.


A labadra teszi a fejet. Ne engedd: ez dominancia torekves. Melletted fekhet.

2020. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6: 8 hónapos helyett 8 hetest olvastam. Elnézést kérek! /o\
2020. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtök válaszát.

Az egyik válaszra, nem menhelyen volt, sem utcán kóborolt, sem bántva nem volt. Gazdiktól fogadtam be, mert családi gondok adódtak náluk.

Egyszeri alkalom volt ez, hogy ki nyitottam a kocsinak az ajtaját, és felmászott rám. De utána át mászott az anyósülésre, és le is ült.

Amúgy meg ha bármikor ki nyitom az ajtót, már be is ugrik. A másik kutyám is ,aki már 12 éves, néha meg csinálja , hogy beszáll.

2020. júl. 17. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Hasznos lenne az autó használatára is megtanítani. A te engedélyeddel szállhat be és ki.
2020. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!