Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák meg tudják állapítani...

A kutyák meg tudják állapítani az emberek nemét?

Figyelt kérdés
Mondjuk szag alapján, vagy ilyesmi.
2020. júl. 17. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igen :)
2020. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2020. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
93%
Ugye milyen ügyesek? Én sokszor ránézésre se tudom megmondani. :D
2020. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%

Nem.

Mert az emberi nem egy gondolati konstrukció. Fogalmakon alapul. A kutyák nem képesek fogalmakban gondolkodni.

Még egymást sem tudják megkülönböztetni. Lásd, amikor egyik kankutya rámászik a másikra. Ez nem tudatos homoszexualitás a részükről, hanem természetes fogalmatlanság a nemet illetően.

Az más kérdés, hogy kankutya a szukát felismeri az illata alapján. De akkor magát az illatot ismeri fel, és a szaginformációhoz nem társul hozzá egy magasabb szintű gondolati konstrukció (a nem fogalma)

Egyébként a kutya létéhez nem is szükséges az az információ, hogy a közelében lévő ember milyen nemű. Semmiféle jelentősége nem lenne a kutya szükségletei szempontjából. Ahogy a holnapi tévéműsor ismerete sem fontos a túléléséhez.

2020. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Persze hogy meg tudják. Ismerősöm mentett kutyája csak nőket tűr meg. A férfiakkal ellenséges-ami nem is csoda, hisz évekig férfi verte, éheztette...
2020. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
"Lásd, amikor egyik kankutya rámászik a másikra. Ez nem tudatos homoszexualitás a részükről, hanem természetes fogalmatlanság a nemet illetően." - Nem, ez dominancia.
2020. júl. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4

Hát nem is úgy képzeltem ezt el, hogy megfogalmazódik a kutya fejében, hogy "előttem most éppen egy nőnemű humanoid lény áll". Te magad írtad, hogy az illatot képesek felismerni, ha a fajtársaikról van szó. A kérdés az, hogy emberek esetében működik-e náluk ugyanez, függetlenül attól, hogy egyébként nem tudnak utódot nemzeni velük (attól még a nők másfajta természetes illatot árasztanak magukból, mint a férfiak, mivel nem ugyanazok a hormonok dominálnak bennük).

És tudomásom szerint is a dominanciáról szól az, amikor az egyik kan rámozdul a másikra.

2020. júl. 17. 12:26
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Tudjak,h no vagy ferfi. A kan staffim szabalyosan csajozik. Csak szeparcu es egeszseges bmi indexu fiatal lanyokkal haverkodik,nyomul.
2020. júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Te hány éves vagy, kérdező? A puncinak szaga van, (tejsav) akkor is, ha az ember illatszerekkel igyekszik azt elnyomni. Egy kutya méterekről megérzi, de ha nem így lenne is, ismerkedésnél mindig az intim zónát szaglásszák körbe először.
2020. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
22 éves lány/nő vagyok, köszönöm a kérdést.
2020. júl. 17. 16:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!