Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzhetném meg apukámat,...

Hogy győzhetném meg apukámat, hogy legyen egy kutyánk?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék kutyát. Panelban lakunk apukámmal, és azt mondja mindig, hogy lakásba nem való kutya (rokonoknak egyébként panelban van 1 kutyájuk). Átgondoltam, reggel 6 körül kelnék, levinném 20-30 perces sétára, utána mennék suliba (nap közben egyedül lenne). 2-3 körül hazaérek, akkor is levinném 10-20 percre, utána tanulnék. Még este 6 körül is levinném. Hétvégén hosszabb túrákra mennénk, egyébként is többet kéne mozognom. Természetesen sokat játszanék vele, imádom az állatokat :). Kb. fél éve vettünk egy nyuszit, őt is rendszeresen gondozom, cserélem az alomját, adok neki friss vizet, kaja elé van téve egész nap, önkiszolgáló. Sokszor alszik az ágyamon, együtt szoktunk tv-t nézni :).

Kölyökkutyust szeretnék, hogy össze tudjam szoktatni a nyuszival. Állatorvoshoz visszük a nyuszit oltásra évente, vinnénk a kutyát is. Barátaim 1-2 van, velük sem olyan szoros. Mentálisan eléggé a padlón vagyok, szerintem a kutya javítana rajta egy kicsit...

(Egyébként Cavalier King Charles spánielre gondoltam)

Hogy győzhetném meg apukámat a kutyáról ?



2020. júl. 28. 13:51
1 2
 1/17 anonim válasza:
14%

Hát egy résazt van már nyulatok más részt meg egy kutya nem olcsó mulatság.



Ui:mijen kutyust akarsz mert úgy könnyeb választ adnom.

2020. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Apa légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi, légyszi! :)))))
2020. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy lefognak pontozni de én apud oldalán vagyok, több okból kifolyólag.:

1. A panel kicsi, egy kis termetű kutyának még csak-csak, de ő nem ketrecben lesz, császkálni fog és ugathat is, tehát befolyásoló tényezője is van.

2. Már van egy állatotok, egy nyuszi ami egy panelba így már kettő lenne. Nekik van szaguk szőrük stb.

3. A több mozgás a pillanatnyi lelki állapot nem elég tartós kifogás számomra. Kutya nélkül is mozoghatsz többet, ami az állapotod javulásához is vezethetne, amit egyébként magad is elérhetsz ha magadba nézel.

2020. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Amiket ide leírtál, olvasd föl neki. Esetleg kérdezd meg milyen feltétellel lehet
2020. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Remélem, apukád nem befolyásolható ebben, abból nem szokott jó kisülni, ha egy gyerek kihisztizi a kisállatot. Mennyi idős vagy? Esetleg elmehetsz egy menhelyre önkénteskedni, ha elég nagy vagy és kutyázni akarsz.
2020. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Az a baj hogy sok szülő ilyenkor azt gondolja hogy a gyerek megunja és utána az ő felelőssége lesz a kutyát gondozni. Alá támasztott érvekkel és azzal hogy gondoskodni foksz győzd meg. Esetleg mondhatod azt is ha nem gondoskodsz róla akkor visszaviszitek a tényésztőhöz. Egyébként maga a kutya 200+ plusz a kutyás felszerelések és a kaja oltások ivartalanítás és ezek a hatalmas költségek és lehet hogy emiatt nem akar kutyát.
2020. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
42%
Menhelyes kutyának ha esélyt adnál, a lelkednek is jót tenne.
2020. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

sajnos én is apuddal értek egyet. egy kutya minimum 10-15 éves projekt, ha te nagyobb leszel és elköltözöl - pl. egyetem -, a kutyát nem biztos hogy magaddal tudod vinni.

jelen helyzetben apád nem akar, te akarsz. és a kutya mégis ott marad az ő nyakában..

2020. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek apukáddal már ne haragudj!

Kutya nem való házba, pláne panelbe. Reggel fél óra? és 2-3kor jössz haza? Addig egyedül?! Ráadásul kölyök kutyát. 5 perc alatt kipiheni magát a reggeli séta után és szétkap mindent a házban ha egyedül hagyod otthon!! Hidd el, sok éves tapasztalat.

Agyilag is le kell egy kutyát fárasztani, ahhoz hogy ne romboljon. De kis kölyökkutyát nem nagyon lehet. Szóval amíg a szüleid vesznek bútorokat stb...és mivel azokat fogja tönkrevágni elég egyszerűen fogalmazva ők szabják meg.

Amúgy meg a 3-as tökéletesen mondja hogy kutya nélkül is mozoghatsz, tényleg kifogás. Járj állatmenhelyre önkéntesként és nagyon örülnek majd neked.

2020. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%

Kerj apukadtol kutyakaki zacskot ... meg fogja kerdezni minek az neked ... erre valaszold azt, hogy lemesz az utcara osszeszedni az otthagyott kutyagumit, mert beszeretned bizonyitani, hogy mennyire gondos gazdi leszel ha lesz egy kutyad.


:) Es csak, hogy segitsem az akciodat, mindig hagyok hatra majd felszedni valot :)

2020. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!