Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szeret a kutyám belefetr...

Miért szeret a kutyám belefetrengeni olyan dolgokba, mint a döglött giliszta?

Figyelt kérdés

Van, amikor nincs ott semmi, csak a betonon érez valami szagot és akkor is csinálja. De ha van ott valami giliszta például kiszáradva, azért meg van veszve és bele akad dörgölőzni.


Mi az a dolog amit a giliszta mellett még valószínűleg néhány más dolog is áraszt és ennyire tetszik neki, hogy hirtelen leáll az út közepén és belefekszik?


2020. júl. 29. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Pl. a kotorékebek előszeretettel tesznek ilyet. A magyarázat abban rejlik hogy a kutya el akarja fedni saját szagát a zsákmány pl.róka, nyúl elől.
2020. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Azok a csodás Duna parti séták.. A belem tud kifordulni a döglött hal szagtól, ki sem lehet normálisan mosni a kutyából.

El akarja fedni a saját szagát.

2020. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Örülj ameddig csak giliszta... Az előttem lévő említette a döglött halat. Na, annál rosszabb nincs.

Ösztön, a saját szagát akarja eltűntetni a dögök szagával, szóval nem árt ha figyelsz, nehogy valaki büdössel találkozzon :D

2020. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Na az én hosszúszőrű tacsim egy adag friss,emberszarba hempergett meg séta közben...

Gondolhatjátok..:'D

2020. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Az én szoba kutyám pl.: egyszer amikor ki engedtük a dolgát végezni, az volt az első dolga, hogy beszökött a tyúkudvarba (friss lyuk volt a kerítésen, még nem tudtunk róla) és megfetrengett a friss tyúkszarban. Aznap jócskán megkellet fürdetnem, mert elviselhetetlen szaga volt.

Szerintem is az ösztön, hogy elfedje a saját szagát a zsákmányállatok elől, és próbál valami minél büdösebbet találni.

2020. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Kiszáradt, döglött giliszta kiváló kutya parfüm :D

Egyéb más számodra undorító dolgok is megfelelnek erre a célra. Az én kutyám a napon kiszáradt patkány tetemet válaszott.


Normális viselkedés, a saját szagát fedi el vele más állatok számára.

2020. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ohh, köszönöm a válaszokat. Ezek szerint viszonylag jól megúsztuk.:D


A miénk spitz, ráadásul hatalmas bundával, szerintem falnak mentem volna, ha haltetemmel vagy kulával csinálja ugyanezt. :D

2020. júl. 29. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Gyerekkoromban nagyszüleim kutyája a lócitromban fetrengett elôszeretettel. Vidéki kisváros szélsô utcájában laktak, néha járt arra lovasszekér. Aztán ha a ló odapottyantott az aszfaltra, azt utána az autók szépen palacsintává lapították. A kutya imádta. Ha kinyitották a kaput míg beállt az autó, már szaladt is oda :/.
2020. júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!