Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szetterek (angol, ír,...

A szetterek (angol, ír, Gordon) között van valamilyen jellem éli különbség vagy csak kinézetben más?

Figyelt kérdés

2020. júl. 31. 13:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam. Jellembeli*
2020. júl. 31. 13:31
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló karakterek, de van eltérés.

A vörös ír bújós, simulékony, arisztokratikus, nagyon emberközpontú, finom lélek.

Az angol is ehhez hasonló, viszont a gordon kicsit keményebb, önállóbb.

Sok függ attól is, hogy milyen vonal, a show vonalú kutyák általában nyugisabbak, állandóan a seggedben vannak, viszont a munkavonal sokkal jobban pörög. A vörös fehér írekben talán még nem különült el ennyire a kettő irány, akikkel nekem volt tapasztalatom ők kicsit függetlenebbek mint a vörösök, és bennük is megvan a munkavonal tettrekészsége.


Egyedenként és nemenként is lehetnek eltérések ezen kívül, de az általam ismert kutyák és a gazdáik elmondása alapján így látom nagy vonalakban. Nekem kiállítási vörös ír van, extrém érzékeny, értelmes de néha makacs, tapadós kis cukiság, imádom.


Orbitális nagy különbség nincs egyébként, a tipikus szetteres jellemzők mindben megvannak. Szuper családi kutya és sporttárs válhat bármelyikből, de általában egy gordon kicsit keményebb kezet igényel, mint pl egy angol.


Ha konkrétabban érdekel, érdemes lehet felvenni pár tenyésztővel a kapcsolatot, biztos vagyok benne, hogy szívesen mesélnek az adott fajtáról :)


[link]

2020. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha pusztán hobbi célra kell (tartanád,családtag lenne, hobbiból sportolnál vele) akkor lényegében szinte csak a kinézetük különbségét vennéd észre, mint gazdi. Hiszen vadászatra nem használnád (vadász kutyák), kiállításra nem vinnéd, és talán több típusukat sem tartanád egyszerre, hogy érezd a különbséget. Szetter tulajdonságaik meg vannak. Személyiségük, ivaruk, tenyészetük, felmenőik természete,vérvonalul, előneveltségük, rengeteg dolog befolyásolná, hogy mennyi köztük a különbség.

Ha teljesen alap kutyákat nézünk a legkezesebb és nálunk könnyebben beszerezhető az ír szetter. Nagyon bájosak.

A gordon már egy kicsit makacsabb, de intelligensebb is. Nyílván nem egy IQ teszt alapján mérve, pusztán nekik egy kicsit többet lehet tanítani, sokkal jobba memóriájuk. Ők inkább munka kutyák még ha egy másik munka vérvonalú írrel hasonlítjuk is.

Az angol szettert sajnos nem tudom az náluk végleg nem nagyon elterjedt fajta.

2020. aug. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Hű, tele javította a telefon. Majdnem értelmes lett.
2020. aug. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!