Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann igaz, hogy inkább...

A dobermann igaz, hogy inkább benti tartásra ajánlott?

Figyelt kérdés

Lakásba szeretnék kutyát magamnak. Viszont kertünk nincs.

Természetesen mindennap sétáltatnám, túrázni és biciklizni és járnánk.


Közepes méretű városban élek.

Inkább a nagytestű kutyák vonzanak. Tacskóink voltak amikor gyerek voltam.



2020. aug. 3. 23:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
26%
Egyetértek veled a dobermannal kapcsoltban, csak nem tudtam hogy egy mentőkutyát is az őrkutyához sorolunk.
2020. aug. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
67%
Bentre ajánoltt. 10+ éve a mamámnak voltak dobbermanjai az udvarba csak télen halálrafagytak.
2020. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Robogoo válasza:

10 voltam amikor szinte ajándékba kaptam egy 3 és fél hónapos szukát, mire leléptem szakközépbe már szinte beszélt, de nagyon sok munka volt vele, főleg az elején. Szerencsém volt, mert lett egy idősebb szintén dobis barátom és segített a kutyát képezni szinte mindenre, de labdázni sosem lehetett vele rendesen.. max a focilabda érdekelte, de azt meg szétharapta (medicint meg nem próbáltam).

Napi 3-5 óra aktív mozgással ki lehet őket kicsit fárasztani, ha rendesen eteted, egy-két borús nap után szétszedi a lakást ha bent nem játszol vele, viszont jól birkózik és bent is lehet találni neki elfoglaltságot, pl egy 20 kilós farönkkel is órákig elvan. Egy éves kora után szinte csak póráz nélkül vezettem, soha senkit nem bántott a lakón ha nem mondtam neki, 10-20-30 kilométereket bicóztunk végig láb mellett minden 2.-3. nap, közte pedig macska/fácán/nyúl vadászat a város körüli földeken, erdőkben. Bélpoklos, egyszer megevett másfél dobos tortát szülinapomkor és képes volt a tálcákat betolni teljesen a konyhaszekrény alá amíg nem figyeltünk, aztán kicsit furán viselkedett és nem kérte a kajáját se, de csak beverte a szokásos 3 literesből a húsos/rizses/zöldséges adagját is..

Ja, ha van víz a közelben ahol úszhat, szerencséd van, mert azt imádja és gyorsabban fárad;)

2020. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!