Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházba milyen közepes/nag...

Társasházba milyen közepes/nagytestű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tehát ami nem kintre való. Közepes a mozgásigénye stb.


Lehet közepes vagy nagyobb termetű is, egyedül a tacskó meg az ilyen kisebb kutya az, ami nem vonzana.



2020. aug. 11. 00:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Whippet. Nincs kutyaszaga, napi 1,5-2 óra séta bőven elég neki amiben van futkározós rész is, utána egész nap alszik. Szinte soha nem ugatnak lakásban, de szeparacios szorongás gyakori náluk, erre figyelni kell. Szőrük csak vedléskor hullik csak, de nem brutális mennyiségben.
2020. aug. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Angol cocker spániel tartható lakásban, ha kellőképpen kifutkározta magát akkor a lakásban már nyugodtan viselkedik. Szeret labdázni, szereti a hosszú sétákat. Ugyan régen vadászatra képezték őket, mára a vadászösztön teljesen hiányzik belőlük. Nagyon engedelmes, de némi akaratosság jellemzi. Érzékeny a lakásban lévő hangulatra, gazdája hanghordozására, ezért szelíden kell nevelni. Nagyon szereti a vizet, remekül úszik.
2020. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egy 9kg-os mentett border collie keverék kutyám van, nem tudom, mivel keveredett, én kirándulok és kocogok vele, meg feladatozunk, a botokat nagyon szereti, a labda nem annyira köti le, otthon pedig nagyon nyugodt, csendes, nyugodtan vihetem magammal bármilyen kutyabarát helyre, jobban viselkedik, mint némelyik gyerek, a szőre hullik valamennyire, de legalább elég hosszú, hogy nem szúr, mint a fenyőtű, így könnyű takarítani. Nem olyan lefáraszthatatlan, mint egy munkaborder, de igényli a gazdi közelségét (most is a lábamnál szunyókál), a feladatokat, és a mozgást. Annak való, aki nem csak egy ölebet akar, hanem szívesen sportol együtt a kutyával és szereti tanítani is a kutyát, ha ez megvan, egy ilyen kutya tökéletesen elvan a lakásban, mentettként élvezi a gazdis létet. Sőt, mivel az enyém az idi elmondása alapján szökős volt, így neki a kerti tartás nem is lenne jó, simán meglépne, akármennyi foglalkozás mellett, nem elég megbízható, sok foglalkozás mellett is vannak olyan erős ingerek, amikre bekattan, mint hogyha hipnotizálnák, pedig lassan 2 éve van nálam, és tényleg sokat foglalkozom vele.

A fentebb említett agarak is igazi kanapékutyák, lefutják a sprintjüket, aztán döglenek a lakásban. A golden retriever és a labrador szintén jól elvan lakásban, mivel nekik nagyon fontos a gazdi közelsége, de velük nem úszod meg a sportolást, a feladatozást. Vakvezetőnek is alkalmazzák őket, nem véletlenül. Én akiket ilyen kutyákkal ismerek, és nem segítőkutyaként van velük a kutya, ők futnak rendszeresen a kutyájukkal.

Rövid szőrű kutyák általában jól elvannak a lakásban, sőt, a bundájuk miatt télen akkor is fűtött hely kell nekik, ha amúgy jó időben udvaron vannak.

Közepes mozgásigény alatt mit értesz? Mert azért eltérések vannak. Egy spitz könnyebben lefárasztható, mint egy terrier. Egy terelő vonalú kutyának, még ha mentett keverék is, mindenképpen kell az agyi és fizikai fárasztás is, nem elég egyik vagy másik, míg vannak olyan fajták, amiknél inkább a fizikai vagy inkább az agyi fárasztás felé billen a mérleg. Te mit szeretnél csinálni a kutyával, mik a tervek, mi az, amit nem éreznél tehernek? Én például kifejezetten olyan kutyát kerestem, akivel sportolni is lehet, és tanítani is lehet, és a lakást sem szedi szét, mentettkém minden szempontból tökéletesnek bizonyult, de van, akinek beletört volna a bicskája, mert önfejű, és ezt nem mindenki tudja kezelni, hozzá egy hasonlóan makacs gazdi kellett. :-)

2020. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!