Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiben más három kutya,...

Mennyiben más három kutya, mint kettő?

Figyelt kérdés
2020. aug. 11. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Többet eszik többet szarik
2020. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
#1 Ennyi, ott az igazság, kész lettem :D .
2020. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Ez a macskákkal is így van.
2020. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Oltasi koltseg evente 3x

3 havi fereghajto 3x

Next guard soectra havonta 3x

2020. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
*spectra
2020. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Akkor írok jobb választ is, tekintve, hogy 10 hónapja érkezett hozzánk 3. kutya. Ráadásul sport/munkakutya.


Az előző kettő közepes mozgasigényűnek mondható. Napi 1-1,5 órás laza sétával megvoltak, jól nevelt kutyák, bár az egyik mondhatni kutyázik, de abszolút kézben tartható, ha nem cseszegetik (falkán belül mindenkivel oké).


Én azt tanácsolom, hogy csak akkor legyen 3., ha a másik kettő rendben van. Azaz nem húz, alap vezényszavakat tudja, egyszóval normálisan viselkedik. Mert ha egy olyan dolog is van, amit csak az egyik csinál, akkor az új kutya (főleg, ha kölyök) el fogja tanulni. Tehát ha az egyik mondjuk ugrál rád, akkor 90%, hogy a kicsi is fog.

Foglalkozz sokat a kicsivel, de ne hanyagold el a régieket se. Az alap szocializációs dolgokat szerintem egyszerűbb, hogy amíg nem megy jól, külön csinálod, gyakorlod. Majd ha a kicsinek is jól megy, csatlakozhattok a nagyokhoz. Ez azért is fontos, mert a nagyok a kicsi hatására is visszafejlődhetnek, ha látják, hogy ő megcsinál olyat, amit nem szabad.

2020. aug. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!