Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Wolf of...

Mi a véleményetek a Wolf of Wilderness kutyatápról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10 éves németjuhásznak keresek normális tápot, ami lehetőleg csirkementes, gabonamentes stb. Eddig Joserát használtam, de nem voltam vele megelégedve, 2x annyi kutyaszar volt, mint előtte.


Próbáltuk a Taste of the wild-et, de arról nem olvastam jókat.


Évekig BARF-oztunk, de igazából az sem vált be, mert olyan szinten allergiás, hogy csak szenvedés volt az is. Most a Josera volt az, amire nem rágta ki magát, de még mindig nem az igazi. Próbáltunk állatorvos által ajánlott tápokat is, arra véresre rágta magát, akkor kezdtem el kísérletezni más tápokkal.


Ez a Wolf of Wilderness a leírás alapján jónak tűnik, de nincsenek még vele tapasztalataim.


2020. aug. 12. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon jó táp nekem bevált.


Viszont ha a te kutyád ennyire é érzékeny akkor inkább Royal Canin Sensitive tápot adnék neki. Nem egy kutyánál bevált akinél emésztőrendszeri megbetegedés ellen

2020. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Anno, mielőtt kiderült a kutyám allergiája, próbálkoztam több jó minőségű táppal. Nálunk sajnos nem vált be, pedig ez egy jó minőségű táp. Ahogy a Taste of the Wild is (2 évig etettem vele). Meg is lepődtem, hogy hol olvastál róla rosszakat!?
2020. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
2-es vagyok ismét, azt elfelejtettem, hogy az én allergiás kutyám a Platinum sertéses tápjától most jól van. Pár éve már ezzel etetek.
2020. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A Wolf of Wilderness mérföldekkel jobb, mint a Taste of The Wild. Persze a TOTW se rossz, csak vannak nála jobbak. Én Platinummal etetek, abból csak a csirkés nem hippoallergén. Csupa jó tapasztalataim vannak vele. Plusz, szerintem az elkészítés miatt ez áll a legközelebb a BARF-hoz.
2020. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kipróbálom akkor a Platinumot is. A Taste of the wildnek állítólag magas az ólomtartalma, amit nem tüntettek fel. Legalábbis ezt olvastam.


A Royalt próbáltuk már, véresre rágja magát tőle, plusz begyulladt a füle is. :(

2020. aug. 12. 10:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Oh sajnálom. :( Amit tehetsz még hogy tanácsot kérsz másik orvostól, hátha ő jobbat tudna ajánlani

(1)

2020. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5., És megvan az allergia oka? (étel, pollen, por stb.)


Nekem egyébként állatorvos javasolta a sertéses tápot. Azt mondta, az semmilyen allergént nem tartalmaz, míg vannak kutyák, akiknél egy marhás, vagy például bárányos táp is vált ki allergiás reakciót.


Amikor nálunk kiderült, hogy (többek között) csirke allergiája van, akkor már sokadjára borzasztóan begyulladt a füle, és szétrágcsálta a lábait. Akkor azt mondta az orvos, hogy innentől sem csirkés, sem lisztes, sem tejes dolgot nem kaphat, és napi kétszer mosni kellett a fülét ezzel a fültisztítóval: [link]


Egy Isten áldása ez a cucc, az új étrendtől, és a napi fültisztítástól kb. 1 hét alatt múlni kezdtek a tünetek, és kb. 3 hét elteltével szinte teljesen megszűntek, a füle addigra gyönyörű lett, és jó volt látni, hogy a fehér tappancsok sem vörösesek már.

2020. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és valahogy elsiklottam afelett, hogy te 10 éves kutyának keresel tápot. Hát így még inkább a Platinumot ajánlom. Kisebb szemű, mint az átlag nagytestű kutyáknak gyártott tápok, és nem kőkemény. Gondolom valamennyire már meglátszanak az évei a fogain, ez a táp ilyen szempontból kész vakáció lesz a fogazatának.
2020. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Neeeem, szerencsére nem látszanak az évek, sem a fogain sem az aktivitásán. Fizikailag is teljesen rendben van, egy egész napos túrát is kibír még vagy úszást is.


Igazából csak ez az allergia ami megkeseríti az életünket. Elvileg szárnyasallergia, de már produkálta a tüneteket a nyúlnál meg a szarvasnál is. A répát imádta, de észrevettem, hogy ha kiegészítőként adtam neki, akkor másnap attól is vakarózott.


Igyekszem már gabonamentes kajákat adni neki, hátha attól is baja van.

2020. aug. 12. 12:16
 10/12 A kérdező kommentje:
7! Én is a Clorexydermmel mosogattam a füleit. A trutyit remekül kiszedte, az igaz. Rászoktam a kövirózsa cseppre pluszba, az látványosan javított rajta.
2020. aug. 12. 12:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!