Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett egy pár mm...

A kutyám megevett egy pár mm nagyságú darabot xillites fagyiból, ennyitől lehet baja?

Figyelt kérdés
Épp Bontottam fel a dobozt, erre lepattant egy pici ami a doboz tetejére rá volt ragadva, gyorsan ráléptem de felnyalt belőle egy kis darabot :’( par mm volt az egesz talan fel centi se... felnőtt labrador kutyáról van szó a neten azt írják egy nagytestunek 1,5 evokanal xilit mergezo, baja jelenleg nincs (10percre tortent) de nem tudom egyedul orvoshoz vinni míg nem jon haza valaki kocsival (falu), csak 4 óra múlva tudjuk bevinni! Ennyitol nem lesz baja ugye? 😭

2020. aug. 13. 12:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Es ha valaki tud valami tippet amit itthon meg tudok odlani hogy kimenjen a szervezetebol írja mef :(
2020. aug. 13. 12:17
 2/21 anonim ***** válasza:
30%

1,5 evőkanalat hol olvastad? Hány kg pontosan a kutyád?


Én úgy tudom, hogy nagyon kis mennyiség is halálos dózis, úgyhogy hánytasd meg, mert 4 óra múlva nem lesz miért dokihoz menni. (Max a chipet inaktiváltatni)

2020. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%

Meg fog halni!


Ásd el! Az a legjobb!


Na,amúgy bocs,de muszáj volt;)


Semmi baja nem lesz,nem kell orvoshoz vinni!

A miénk meg szokta enni a tölcsér maradékát,és jóval kisebb kutya! Nyugi,nem lesz baja!

2020. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

"Kutyák esetében 0.1 g/testtömeg kg feletti mennyiség is mérgezőnek számít, ennél magasabb mennyiség pedig májelégtelenséghez, potenciálisan életveszélyes állapothoz vezethet!"


Ergo egy 10 kg-os kutyának már 1 g-tól is baja lehet!


[link]

2020. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Jaaaa xillites fagyii


Nem erre gondoltam...


Azonnal orvos v REKT

2020. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

#3 - igen a cukros fagyitól nem lesz semmi baja DE ITT XILLITES/NYÍRFACUKROS fagyiról beszélünk!

A Xillit/nyírfacukor pedig MÉRGEZŐ tulajdonságú a kutyáknak. Ahogy az utolsó írta, 10 kg -os kutyánál már 1g xillit is komoly gondokat okozhat.

Én elvinném az állatorvoshoz biztos ami biztos.

2020. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
A kérdező írta, hogy labradorról van szó. Tehát 30-40 kg-os kutyáról van szó. Tehát 3-4g xilit még nem okoz nagy problémát. Csakhogy a kérdező nem színtiszta xilitet ejtett le, hanem xilites fagyit.
2020. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én a cukrosra gondoltam:(
2020. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon kell vigyazni a nyirfacukorral, mert kimondottan mergezo a kutyara a xylit!!!
2020. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2020. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!