Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak le egy...

Hogyan szoktassak le egy felnőtt kutyát a szökésről?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A napokban örökbefogadtunk egy 5 éves fiú huskyt. Volt már huskym, de őt pici kora óta neveltem és meg tudtam tanítani vele, hogy nem szabad a kapun kimenni, viszont egy felnőtt kutyának nem tudom hogy tanítsam ezt meg. Esetleg el tudnátok látni hasznos tanácsokkal? Köszi

2020. aug. 17. 18:37
 1/10 Metionin ***** válasza:
100%
Megtanulja a felnőtt is, csak rá kell szánni az időt. Ugyanúgy ahogy a kicsinek tanítottad anno. Először gyakorolj vele jó sok behívást, utána hagyd nyitva a kaput és ha a közelébe megy, hívd be. Egy hosszú pórázt is rátehetsz ha veszélyes a környék, nehogy elüsse valami ha mégis kiszalad mert eleinte ki fog. Én így csináltam felnőtt kutyánál is, kicsinél is (bár nem huskyk voltak) de lehet hogy neked van jobb trükk amit a sajátodnál alkalmaztál. Gondolom rendesen lemozgatod stb. ha volt már ilyen fajta kutyád, akkor ez bizonyára ismerős.
2020. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat majd jonnek a lefarasztos tanacsok is, ami szinten kotelezo termeszetesen, plane egy ilyen kutyanal, de sajnos a husky egyebkent is vandorlos fajta. Lattam husky-t, akit becsulettek vittek suliba, edzeni, kutyas futas, biciklis futas, ivartalanitas, amit akarsz es megis szokott. A keritest kellene megerositeni szokesbiztosra, ez az alap. A fajtamentoknel is ez az alap kovetelmeny, mert bizony vannak olyan husky kutyak, akik szokni fognak, barmit teszel is.
2020. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek. Van kerítésünk és szereltünk rá egy kaput, hogy ne a kerítésen kelljen átrepkedni, hogy ki jussunk az utcára. Képzeld a kutyát sem a kerítésen szoktam átdobálni, hanem a kapun kivinni. Szóval láss csodát: kerítés is van meg kapu is. Erre nem számítottál mi? Hogy kerítés meg kapu is lehet egyszerre egy helyen?!

A szukák pedig nem szambáznak a ház előtt éjjel nappal. Akkor akar kimenni ha lássa hogy nyílik a KAPU. Kapu érted?

2020. aug. 17. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
nyugi van haver, ennyire stresszes egy husky? :O
2020. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2. és 3. válaszolónak: a fárasztás meg van, mert napi szinten viszem futni. Egyet pihen aztán megint menne. Gondolom nem szokta még meg, hogy más helyen van, mivel eddig ketrecben élt. Kerítés, kapu még mindig okés. Akkor vagyunk gondban, ha jövünk be az autóval, vagy megyünk munkába, mert olyankor próbál minden erővel kijutni a lábunk mellett és ezt szeretném megszüntetni, hogy tanulja meg azt, hogy amíg nincs rajta póráz addig nem mehet ki
2020. aug. 17. 19:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem stresszes, csak nem szeretem, hogy hasznos tanácsot kérek és egy zagyva választ kapok
2020. aug. 17. 19:41
 7/10 Metionin ***** válasza:
4: amúgy ha rájön, hogy ott mindig szabadon van, javulni fog az. Sokat önkénteskedtem menhelyen, jellemző hogy az amúgy nyugodtabb kutyák is szökősek lesznek ha a kennel után hirtelen tapasztalnak udvart, valahogy nem hiszik el, hogy az sokáig fog tartani és igyekeznek kihasználni a szabadságot. Idővel rááll majd, hogy mindennap van séta. A kaput meg próbáljátok meg úgy ahogy írtam, nálam még az is bejött, hogy leültettem a kutyát és nem engedtem felállni amíg a kapu nyitva volt. De ehhez az kell, hogy jól begyakoroljátok az alap vezényszavakat, idő kell hozzá, főleg ha csak pár napja van nálatok. Addig figyeljetek fokozottan, tegyétek pórázra amíg valaki nyitja a kaput és ha szépen megáll egy helyben, jutalom. Én akkor vettem le a pórázt amikor nyílt a kapu, szóltam hogy ül, marad és letettem a pórázt a földre és már úgy sem indult el.
2020. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

Egy huskyval el kell jarnod futni minden nap.

Nem kerti disz ....

2020. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Írta, hogy viszi
2020. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így van. Minden nap viszem futni
2020. aug. 18. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!