Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hámot javasolnátok?

Username3 kérdése:

Milyen hámot javasolnátok?

Figyelt kérdés
Nem sokára fél éves lesz a labrador kutyusom és mostmár nem szeretném sima pórázzal sétáltatni mivel már nagyon húzza. Arra lennék kíváncsi hogy mekkora méret kellene és melyik a megbízható.

2020. aug. 19. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nekem ElPerro hámom van, nagyon megbízható, erős, jól tart és rengeteg színben kapható. Itt tudod megvenni: [link]


Viszont a sétáltatási gondjaidat nem fogja megoldani, fojtó nyakörvvel, feszes pórázon vezetve megtaníthatod a rendes sétára.

2020. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Ne használj folytó nyakörvet, az balesetveszélyes. Én inkább az orrszíjat ajánlanám. Egyébként én most AniOne hámot használok, mert meleg van.
2020. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Hám semmiképp az nem sétálgatásra lett kitalálva. Nyakörv, juti, lábnálkövetés gyakorlása.

Retriver póráz negatív megerősítést használ tanításra (húzol=nem kapsz levegőt) ha neked ez megfelel akkor haználd csak. De könnyen kárt tehetsz a kutya nyakában, szóval nem ajánlom.

2020. aug. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

A hám is jó lehet sétára, és nyakörvben is tud húzni a fulladásig is, ha olyan a kutya.

A séta gyakorlása lesz a megoldás a ti problémátokra. Vannak olyan hámok, amiknek van elől is pórázcsatlakozó gyűrű mellkasnál, azt nagyon szokták ajánlani sétaproblémás kutyákhoz, akkor mellkashoz csatolod a pórázt, és amikor a kutya nem rád figyel, ránt egyet, meglódul, az elől csatlakoztatott pórázzal arra kényszerül, hogy feléd forduljon.

Ugyanez a cél a pórázcsatlakozós orrszíjakkal, hogy a kutya feléd forduljon, amikor menne a saját feje után, és kénytelen rád figyelni. Előbb-utóbb megtanulja.

Illetve én még ajánlom esetleg, hogy szerezz egy jó bőr pórázt. Én nemrég szereztem be, mert kíváncsi voltam, miben más, mint egy textil. Kellemes, rugalmas, jó vele irányítani a kutyát, egy kis rezdülésre reagál a kutya. Nekem mentettem van, kóbor kutya volt, ebből adódóan kissé önfejű, ha tanulós séta van, bőr pórázzal indulunk, amióta az megvan.

2020. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!