Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért habzsolnak?

Miért habzsolnak?

Figyelt kérdés

Nem volt még kutyám, de gondolkoztam hogy lehet veszek egy törpe tacskót.

Tacskós facebookos csoportokban mostanában nagyon nyomatják a kajálós videókat. Habzsol a kutya, úgy eszik mintha egy hete nem kapott volna semmit. Odakap a gazdinak vagy a közelében lévő teljesen nyugodt macskának.

Mint egy idegbeteg. A gazdik meg áradoznak milyen cuki, jhajj az enyém is ilyen.


Ez normális viselkedés, hogy így esznek? Vagy csak nincsennek megnevelve?

Eléggé elvette a kedvem tőlük.

Ha normális akkor tudnátok ajánlani nyugis kutyafajtát?


2020. aug. 20. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

A tacskóknál, pláne a rövid szőrű, törpe, kaninchen és egyéb nagyon divat fajtáknál sajnos túl gyakori a rossz idegrendszer: félelem embertől, kutyától, hangoktól, mindentől. Stressz minden helyzetben, emiatt állandó ugatás, zavart viselkedések, mint a dolgok bevédése, túlzott agresszió, stb.


Nyilván nevelés, de egy szapis rossz idegrendszerű kutyát nem lehet tökéletesre nevelni! Ez a hátránya, hogy minden boldog-boldogtalan kis ostoba csitri tacskót akar. Mert olyan cuki és divatos kiegészítő...

2020. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
44%

Az állatok öröklik az ösztönöket, így a mai háziasított kutyánál is meg lehet találni olyan viselkedésformát, ami a régi vadkutyáknál, vagy akár mai napon is a vad állatoknál volt népszerű, így például a tigriseknél, a hiénáknál, és a többi. Ez a viselkedés pedig nem más, mint az önző, de számára ösztöneinél fogva a túlélést jelentő habzsolás, a más elől megevés.


Személyes példa; az én kutyám a legszelídebb, legnyugodtabb vérmérsékletű kutya, akit valaha megismertem, de amikor étkezésről van szó... Úgy eszik, mintha üldöznék.


Egyébként lehet venni habzsolásgátló kutyatálat, ami valamilyen szinten szoktatja őket arra, hogy nem kell sietni, nem veszi el senki, túl fogja élni.


A személyes példámból kiindulva szerintem nem lehet behatárolni, hogy melyik "nyugodt" kutyafajta hogyan fog enni, az embert sem lehet megítélni az alapján, hogy hogyan eszik, de ha nyugodtabb kutyafajtákra vagy kíváncsi, akkor én ajánlanék Golden Retrievert, Labradort, Berni pásztort, Border Collie-t. De ezek ismét csak személyes tapasztalatok.

2020. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
A ragadozóknál ez ösztön. Egyél minél gyorsabban minél többet, mert ki tudja meddig ehetsz és mikor eszel legközelebb. Aki meg veszélyezteti a kajálásodat azt ugye meg próbálod odébb tessékelni. Némelyik kutyánál ez jobban kijön, némelyiknél kevésbé.
2020. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16%
viccesek vagytok
2020. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!